| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am si eu o problema. Ultima menstruatie a fost de pe 28.02 pana pe 05.03. Pe data de 22.03 am avut un accident in timpul actului sexual si la o ora am luat postinor 2 si a doua pilula la 12 ore. Insa nu mi-a venit deloc acea menstruatie falsa. Au trecut in jur de 9 zile de atunci. Am facut un test de sarcina astazi si mi-a iesit negativ. Ce ar trebui sa fac? Vi s-a mai intamplat?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pe baza informatiilor prezentate in aceasta intrebare, se poate aprecia/considera ca in mod sigur, sangerarea care a inceput in data de 28 Februarie a reprezentat in realitate o menstruatie autentica. Pe baza acestui rationament reiese ca de fapt actul sexual amintit din data de 22.03 a fost intretinut cu 5 zile inainte de data de 27.03, ziua in care era planificat hormonal sa se termine ciclul menstrual. Fiindca acea sangerare de care ai amintit, cea provocata de hormonii existenti in pastila Postinor2 are loc dupa trecerea a circa 4-7 zile de la folosirea pastilei, in acest caz s-a suprapus peste sangerarea menstruala... normala. Cel mai probabil pastila Postinor2 a fost folosita INUTIL fiindca sexul a fost intretinut in PERIOADA INFERTILITATII ABSOLUTE a ciclului menstrual. Testul de sarcina a fost facut mult prea devreme si rezultatul obtinut in proportie de peste 90% este FALS NEGATIV. Multa sanatate!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Speram sa fie baiat rolling on the floor