| Yia a întrebat:

am si eu o problema. ultima menstruatie mi-a venit pe data de 1 mai 2010, iar acum suntem in 6 iunie 2010.am avut un contact sexual neprotejat pe 21 mai. Ce sanse exista sa fiu insarcinata tinand cont ca nu imi vine menstrautia intotdeauna regulat?

8 răspunsuri:
| 1235678907452352 a răspuns:

Pai 99%thinking

| tyana a răspuns:

Exista sanse destul de mari, mai ales ca asa cum spui menstruatia ta nu este regulata.In mod normal ciclul ar fi trebuit sa iti vina in 28 mai.

| dyav0litza a răspuns:

80% ( si suntem in 3 iunie 2010 )

| llllllllllll a răspuns:

Pai, sunt sanse foarte mari sa fi ramas insarcinata, tinand cont ca ai avut un contact neprotejat in urma cu cateva zile. Si, din momentul in care, menstruatia ta nu este regulata, sansele de a ramane insarcinata, cresc. De ginecolog happy Nu pomenesc. Presupun ca nu vrei sa auzi. Dar, ca sa te linistesti, si sa te convingi singura, fa-ti un test de sarcina la 14 zile de la actul sexual.
Bafta! Te pup!

| marrr a răspuns:

Nu se stie, dar daca a fost neprotejat si a ejaculat in tine sunt mari sansele. Apropo, suntem in 3 iunie, ca pe 6 e ziua mea. Hmm fa-ti un test de sarcina la 2 saptamani dupa contactul sexual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai belit-o happy

| Euu12 a răspuns:

Buna

Tinand cont ca nu iti venea regulat, s-ar putea sa fie o schimbare sa hormonilor pe baza acutul sexual pe care la-i avut, iar in caz ca esti stresata, aceesta impiedica venire menstruatiei

da mai bine ia un test de la farmacie si convingete singura, poti sa il intrebi si pe partenerul de pat daca a avut grija. daca a fost protejat sau nu

| catthshshshs a răspuns:

Fiind neregulat, ar fi bine sa astepti minim 21 de zile de la acel contact, adica inca vreo 4 sau 5 zile si sa faci un test de sarcina.
Pe viitor nu mai fa neprotejat daca nu vrei sa ai dureri de cap.