| cosmy_9080 a întrebat:

Am si eu o problema... vreau sa ma impac cu fostul iubit dar nu vreau sa fac eu primul pas pentru ca m-a lasat pentru alta de care e obsedat si din cate stiu acum nu mai e cu ea pentru ca nu mai vrea ea si daca ii zic eu ceva lui mi-e frica pe urma sa nu faca ce vrea din mine ca stie ca-l iubesc si mi-e frica sa nu ma lase iar pentru aia. ce sa fac? [mersi]

Răspuns Câştigător
| AkexD a răspuns:

In general barbatilor daca le arati ca ai sentimente, sunt receptate in diferite moduri. Sfatul meu este sa incerci sa faci tu primul pas daca mai tii la el, poate si el inca mai tine la tine, avand in vedere ca ati format mai de mult un cuplu.
Bafta>big grin

7 răspunsuri:
| HackMyWorld a răspuns:

Lasati fata in pacehappy de ce trebuie sa fiti pesimisti? Poate baiatul s`a schimbat. spune`i clar ce simti. nu iti fie teama ca te va respinge. nu credhappy si daca o va face nu-l lasa sa faca ce vrea din tine, arata si tu ca te`ai schimbat si ca ai un caracter de piatra si nu si ca nu ii va merge de data astahappy Succes

| pisoias a răspuns:

Pai si daca te impaci cu el tot aia e.El va"zbura" din floare-n floare fiind sigur ca in final tot il va astepta cineva.

| FreddieMercury a răspuns:

Simplu. Il lasi tu pentru mine. I am Freddie Mercury, your argument is invalid.

| Machiavelli_3716 a răspuns:

De ce trebuie sa te impaci cu el?
Daca te-a lasat o data te va lasa de fiecare data cand se plictiseste.
Vei fi folosita pe post de tampon.Adica atunci cand are nevoie de o prezenta feminina in viata lui va apela la tine cand nu va avea nevoie te va lasa balta.
Ai grija

| flory_8014 a răspuns:

Parerea mea e sa iti vezi de tr ta...cum te-a lasat prima oara cu ochii in soare e foarte posbil sa te lase si a 2 oara, si pentru ce sa cauti sa te impaci cu el? nu se meritawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

tu esti sanataosa sau ce ai? lupul isi schimba parul dar naravul ba, aceasta zicala se potriveste de minune magarului pe care tu il consideri prieten, stai si gindeste linistit la ce o sa faci daca te lasa iar cu buza umflata? daca vrei sa te imbolnavesti si sa suferi este numai vina ta

| cosmy_9080 explică:

Deja cred ca am facut primul pas...i-am dat un filmulet cu noi doi care l-a surprins si m-a intrebat daca si acum mai tin la el.si pe urma am vorbit o ora la telefon, dar nu stiu daca o sa ma mai caute.