| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o "problemuta". La mine in scoala e un tip foarte dragut de varsta cu mine. Imi place foarte mult de el si nu stiu cum sa fac sa ma combin cu el. E genu mai smecher, pupular atras de fetele mai "pitzi".
Nu am vorbit cu el decat o singura data si o data pe mes dar nu stiu cum sa deschid subiecte de vorba fara sa creada ca sunt insistenta sau fara sa isi dea seama ca imi place de el. Cum sa il fac sa se simta atras de mine?

3 răspunsuri:
| sofia_8041 a răspuns:

Din moemnt ce esti la acesi scoala cu el acesta este un avnataj sia r trebui sa profiti de el. Poate ar trebui sa inccepi prin a-i atrage atnetia.In nici un caz nu trebuie sa te transformi intr-o piti dar poti sa incepi prin a te imbraca mai sexy si mai elegant daca tot e mai cald afara.Baietii se uita mai intai la aspect sa nu uitam asta si mai ales baietii ca si el.Asa ca pune mana si ia-ti o fustita scrurta si tocuri sau blugi stramti si un decolteu( deinde ce vrei sa pui in valoare, dar nu arata prea mult) si adopta o atitudine de diva dar nu de o tipa fitoasa.Cand trece pe lanaga tine si esti cu niste prieteni incepe sa razi zgmotos( dar nu exagera) ca sa vada ca ai pofta de viata si ca esti o fata deschisa si prietenoasa.Atunci cand treci pe langa el incerca sa-ti ondulezi soldurile is sa mergi sexy, sa adopti atitudine si sa eventual sa-ti treci mana prin par.Nu uita sa te machiezi putin si sa-ti aranajezi parul evetual sa ti-l intinzi cu placa sa nu exagerezi caci totusi mergi al scoala.
Dupa ce s-a convins ca esti o fata frumoasa si sexy ar trebui sa adopti atitudine sa incepi sa vorbesti cu el, sa vada ca esti si desteapta pe deasupraFlirteaza cu el si zambeste-i uitate lung la el si arata-i din privore ca il vrei. Apoi data viitoare prefa-te nici ca nu la-i observat, ca esti prea ocupata cu prietenii tai de exemplu ...fi si putin indiferenta ca s anul creada ca esti nebuna dupa el.
Daca faci toate acestea eu zic, ca o s ate observe si imi apoi va intra el singur in vorba cu tine... poti intra si tu pe el pe mess sa-l intrebi ce mai face si poti afla ce hobiuri are el si eventual sa deschideti un subiect pe acea tema.
Cel mai imporatnt fi tu insuti si fi cat mai naturala ca nu cumva sa inceapa sa placa o fata care de fapt nu esti tu in realitate.
Sper ca te-am ajutat.Bafta!

| Vooortex a răspuns:

Ii spui mai intai cateva cuvinte ca sa il dai pe spate de genu' : Buna cocosel, iti place de mine? Glumeam. El poate asa se da mare ca sa nu isi strice reputatia in scoala, si poate fi un baiat de nota 10. Intra in vorba cu el cand il vezi singur, ca daca e cu gasca, o sa se dea in spectacol. Pa. Succes la agatat baietiwinking

| sweetkidd a răspuns:

Si eu am aceiasi problema...sadnu stiu