| Monykuu a întrebat:

Am si eu un prieten. dar noi cand ne certam el imi spune ca isi pune capat zilelor.il cred ca ma iubeste si imi spune de multe ori ca nu vrea sa ma piarda. ce credeti? este o obsesie? vreau rasp.

6 răspunsuri:
| DiamanteleSeSparg a răspuns:

Nu cred ca este o obsesie, doar ca te iubeste foarte mult si nu vrea sa te piarda, pe el chiar il afecteaza cearta voastra. Te iubeste cu adevaratwinking Fundoi?:-p

| »°°♥♠Emo Girl a*♠♥°°» a răspuns:

Dupa fapte o sa-ti dai seama daca te iubeste cu adevarat adica daca la greu si la bine e langa tine, iti poti da seama ca tine la tine mult daca iti spune ca nu vrea sa te piarda, si face totul pentru tine.
Parerea mea este ca Te iubeste!

| ZapPy a răspuns:

Prietenu tau are probleme seriose sau e prea copil. Una din astea doua variante. Daca are de la 16 ani in jos e clar nu merita bataia de cap. Obsesie? Daca e mai mare da, ori asta ori ii e frica ca nu-si mai gaseste pe altcineva. Daca e mic e mai mult imaturitate.

| Marijuana a răspuns:

E mai mult un santaj emotional.Si mie mi s`a intamplat. Aveam un prieten si imi zicea tot asa, ca se omoara daca ma despart de el si eu de frica sa nu faca nebunul ceva nu ma desparteam de el.Pana intr-o zi cand i-am spus ca s`a terminat si cica "ma omor" eu cica "n`ai curaj" dupa ma suna sora`sa ca a facut accident de masina.Nenorociti amn2 minteau.Atunci m`am impacat cu el ca zic dmn chiar ma iubeste daca Aa facut asta si de unde a mintit.Nu avea nici pe drlaughing

Nu te lasa santajata de el.Nu mai vrei sa fii cu el? Nu mai simti nimic? Nu ezita sa pui capat.

| 80Cris a răspuns:

Poate sa fie si un santaj sentimental si asta o face ca inseamna ca nu este sigur pe sentimentele tale si vrea de fapt sa te tina langa el, caci te iubeste.
Poate in schimb si sa fie slab de inger si ceea ce spune cu omoratul sa o si faca. Trebuie sa mai vorbesti de problema asta cu cineva apropiat lui, cineva care il cunoaste bine. In oricare din aceste situatii nu e bine. Vorbeste tu cu el si vezi ce e in capul lui. Trebuie sa descoperi de ce spune imediat dupa o cearta ca vrea sa se omoare. Tu poti sa faci asta. Vorbeste cu el. Este o problema, nu va trece de la sine. Bafta!

| crisa_1520 a răspuns:

Nu este obsesie. este teatru. hai sa fim seriosi, alta varianta nu gaseste, mai credibila. scuze-ma