| anonim_4396 a întrebat:

Buna am stat cu un baiat vreo 3 luni, imi placea de el dar problema erau ca mereu el era prea ocupat sa iese cu prietenii si de mine nu mai avea timp.Mai ales k el lucra in italia si venea acasa 1 luna, 1 luna iar pleca.Nu ne mai vazusem de apr 1 saptamana jum, in schimb am vb mereu la tlf si el trebuia sa plece. A venit la mine la lucru dar am stat decat 5 min pentru ca eu nu puteam sa stau mai mult, apoi a plecat.Problema e in felul urmator, dupa o saptamana de la plecarea lui eu m-am combinat cu un tip, dar nu pentru faptul ca-mi placea de el, ci doar pentru ca imi cumpara haine, ma ducea la saloane, la restaurante, cluburi si asa mai departe.Stiu k nu am facut bine, dar in momentul acela nu ma mai gandeam la asta si a aflat si el ca am pe altcineva.Nu mai mai suna, pe mess imi vorbea mai mult in scarba si am continuat sa vb o perioada in care el mi-a dat de inteles ca si el ar vrea sa ne impacam, pana acum 2 zile cand mi-a zis ca`s lenesa, mincionoasa si ca pacat de baiatul care o sa ma ia...si nu am mai vb cu el pana ieri cand mi-a dat beep...si chiar nu-l inteleg.Eu cred ca vrea sa`mi faca acelasi lucru pe care l`am facut si eu. Pot sa spun k mi-am dat seama k il iubesc dupa ce l-am pierdut.Si nu stiu ce sa fac.imi puteti da un sfat?

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Trebuia sa te gandesti la asta inainte sa iesi cu tipu care iti lua de toate,eu zic ca fostul prieten te c am joaca pe degete, azi te face in toate felurile, maine iti da bip si am impresia ca nu mai te vrea dar nici nu ti da pace

| justfreelove a răspuns:

Deci tu ai fost combinata cu un baiat cu care te-ai vazut numai de 3 ori? Acuma poate eu sunt mai superficial, dar nu ti se pare cam absurd? E un motiv pentru care relatiile la distanta nu rezista! la mana, nu cred ca exista un baiat care sa nu aiba o mandra undeva departe de casa chiar si pentru nevoile sale fizice, si 2 la mana, daca nu avea o mandra, probabil devenea un baiat disperat de care te-ai fi despartit oricum. Lipsa unei vieti sexuale active pe o perioada indelungata are consecinte devastatoare asupra psihicului unui baiat. (ii dispare increderea in fortele proprii, devine naiv, etc)
Scoateti-l din cap. Tu nu ai avut cu el decat o relatie de amicitie, si acum pentru ca deja te obishnuisei cu el, absenta lui te face sa spui prostii. Capu sus, oceanul e plin de pesti si tu ca fata nu trebuie decat sa zambesti.

| Cosmiinna a răspuns:

Te înţeleg, şi eu am pentru un moment aceeaşi situaţie şi uneori îmi vine să mă combin cu oricare doar ca să îmi ocup timpul pentru că iubitul meu în această perioadă nu mai are aşa mult timp pentru mine, dar mă gândesc că nu are rost deoarece ştiu că îl iubesc iar dacă aş face chestia asta ne-ar îndepărta mai mult. înainte să fi luat o aşa decizie trebuia să te gândeşti dacă chiar, merita!? cel mai bine e să îi araţi că îţi pare rău, şi că vrei sa fie din nou ceva între voi. El a spus chestiile alea la nervi, probabil. Dacă îţi acordă o a 2-a şansă profită, şi nu are de ce să îţi facă la fel dacă întradevăr ţine la tine. Uneori trebuie să îi înţelegem şi să lăsam de la noi, chiar dacă e greu sad. Sper să vă împăcaţi şi să meargă totul bine, baftă :*

| alin2ro a răspuns:

Iti cam place viata!