| anonim_4396 a întrebat:

Am un coleg pe care il plac la nebunie (e foarte frumos), dar pare distant si rece, e cam ingamfat. Ma saluta, uneori ma intreaba ce mai fac si cam atat. Eu ma pierd in fata lui, cand il vad mi se taie respiratia. As vrea sa nu ma mai pierd in fata lui si nu pot. Cred ca si el a observat reactia mea. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Baietii frumosi sunt constienti ca arata bine si nu fac nici cel mai mic efort sa cucereasca o fata,asteapta sa fie cuceriti.
Daca mai e si un pic ingamfat...,ai o sansa,stii? Ingamfarea asta,e posibil sa fie o timiditate bine ascunsa.
In concluzie,vei incerca sa te apropii cumva de el.
Va trebui sa intri in vorba cu el,uite vine vacanta,intreaba-l ce are de gand sa faca, pe unde se duce, incearca sa gasesti ceva comun intre ceea ce veti face amandoi...stii tu.
Inteleg ca ti-e foarte greu sa faci asta,dar nu poti sta sa astepti sa-ti pice din cer,daca nu-i dai nici un semn,el nu poate visa ca tu il placi.
Asa ca,mobilizeaza-te si,apropie-te de el. Cere-i si un id,sa mai vorbiti asa... in vacanta, sa nu va pierdeti de tot...
Hai, curaj!

| lauthebest_8914 a răspuns:

Pai nu trebuie sa fii rusinoasa fi indrazneata stii vorba incercare moarte n-are si date la el iti zic ca o sa iti mearga un baiat cedeaza repede ca si mine laughing))))

| alexxandra_9382 a răspuns:

Daca ai putea sa te detasezi de sentimentele pentru el ar fi ok[pentru ca zici ca e ingamfat...]. daca nu, ar trebui sa vorbiti mai mult pe mess ca sa ai un start si poate asa nu o sa te mai intimidezi in fata lui...si sa ai incredere in tine.be bold.>big grin