| anonim_4396 a întrebat:

Am un copil cu fostul partener. Copilul are 2 ani, după despărțirea noastră el în ăștia 2 ani s-a însurat si daca până sa se însoare se interesa de copil, acum după ce si-a facut familia lui nu se mai interesează absolut deloc în niciun fel. Ce părere aveți? Merita sa ii mai arăt copilul dacă într-un final isi aminteste de el? De 1 an de zile nu mai stie de copil nimic, pentru ca de 1 an de zile e însurat..practic a făcut o diferență, e mai importantă nevasta-sa

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da-l in judecata pentru pensie alimentara daca este declarat copilul pe numele lui. Sa vezi cum isi aminteste. Daca nu, mergi cu copilul la usa lui si poate iti deschide nevasta-sa. Garantat isi va aminti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu zic să nu îți faci din asta o problemă.

| Freya1 a răspuns:

Pe tine nu te mai intereseaza chestia asta.Ai grija sa iti plateasca pensie alimentară si daca nu vrea sa il vada sa fie sănătos.Pe el îl va ura copilul cand va creste nu pe tine.

| Sofer a răspuns:

Sa îți trăiască. Lasă-l în plata lui ca nu o sa își mai aducă aminte și chiar dacă își amintește de el nu ar trebui sa ii mai dai voie sa îl vadă.

| Endoryus a răspuns:

Daca erai tu nevasta din ecuatie, te durea sa primesti tu atentia aia, dar cum nu e asa, pui botul. E doar vina ta. Tu ai ales sa faci copil cu un mitocan si acum te superi ca se comporta ca un mitocan. Ca sa iti raspund la intrebare totusi. Cand o sa creasca cel mic poate o sa vrea sa il cunoasca pe tatal lui. Nu ai face bine daca l-ai opri sa il cunoasca. Daca observa si el ce nimic de om a fost, poate nu o sa ii mai arda sa il mai intalneasca vreodata dupa. Cat despre acum, clar ala nu o sa mai dea pe la usa ta. Omu mai mult ca sigur e ocupat sa faca alt copil.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns (pentru Endoryus):

Buna! Nu cunosti situatia si motivul despărțirii!

| Endoryus a răspuns (pentru Carinaaaaaaaaa):

Nu schimba faptul ca ala e un jeg de om si TU ai ales sa faci copil cu el.

| aumih16 a răspuns:

Inseamna ca nu a meritat sa faci un copil cu el! cea mai mare greseala! dar sa fie sanatos! tu l-ai ajutat in fond sa creasca!

| Stegman a răspuns:

Nu merita nimic.

| Unsfatbun a răspuns:

Bună! Eu pot să înțeleg câinii ăștia de oameni. Și eu am un pui de aproape 2 ani și nu văd viața fără el. Mereu am zis că trebuie să ținem cu dinții de familie, să crească frumos, alături de ambii părinți. Așa cum este firesc.
E bine că are altă femeie și doarme liniștit noaptea.
Cum se întâmplă că unii fac tratamente foarte costisitoare pentru a deveni părinți, iar altora, cum e panarama asta de om, are copil și nu vrea să-l vadă.
Totuși, dacă el este prost, atunci când își va da seama că este bătut în cap, lasă-l să-și vadă copilul.
Și nu ar fi rău să iei legătura cu el să-i spui că a uitat să-și facă datoria de tată. Pentru că un copil nu trăiește doar cu aer.

| Unsfatbun a răspuns (pentru Unsfatbun):

Nu pot sa înțeleg (scuze pentru greșeală)