| anonim_4396 a întrebat:

Buna!happyAm un iubit care este mai mare ca mine.Relatia noastra a inceput cand lui a inceput sa ii placa de mine si apoi si mie a inceput sa imi placa de el.Ma rog cert este ca in prezent suntem impreuna. El imi spune ca ma iubeste si chiar se vede adica ii pasa de mine, se intereseaza de mine si din astea doar ca lui ii mai place de o fata care din intamplare e o foarte buna prietena de-a mea. Ei nu ii place de el chiar il uraste si el spune ca nu m-ar inlocui niciodata cu ea chiar daca o place putin.Credeti ca ar trebui sa iau masuri? Autati-ma va rog cu un sfat.Multumesc

Răspuns Câştigător
| Kynext a răspuns:

Poate ii e doar simpatica si confunda simpatia cu "placutul". Atat timp cat e langa tine si nu-l simti strain nu'ti fa griji.
Iubiti'va mult big grin

2 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,e bine ca totusi e sincer cu tine si recunoaste ca o place intr-o oarecare masura, dar una e a place si alta a iubi sau a fi indragostit.Nu stiu daca ar trebui sa iti faci griji,dar nu stii la ce te poti astepta,sunt atatea cazuri in care baietii umbla si cu prietenele cele mai bune ale iubitelor. Camdeodata nu ai ce face si nici nu cred ca trebuie sa intri in panica, oricui ii se poate intampla sa simpatizeze o persoana dar sa iubeasca pe alta, ca pana la urma fiecare a patit sa aiba o atractie fata de alta persoana.

| crisbella a răspuns:

Atata timp cat el stie ca prietena ta nu l suporta automat nu vrea sa faca ceva incat sa te piarda, eu cred ca daca iubesti pe cine cu adevarat nu ti mai pasa de alte fete... mai bine faci cum simti tu dar daca el iti sp ca o place pe prietena ta totusi exista un semn de intrebare