| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten de 3 luni si am facut-o cu el (eram virgina) dupa un timp mi-a cerut sa o fac oral prima data nu am vrut dar dupa am acceptat... tin foarte mult la el... Sper ca nu am facut prea repede chestile astea voi ce ziceti? P. S. am 16 anihappy

Răspuns Câştigător
| onikaoana a răspuns:

Daca il iubesti si simti ca ai fost pregatita nu cred ca e prea repede...

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca ne intrebai inainte de toate astea,te intelegeam.
Acum, faptul e consumat, baiatul asta a reusit in 3 luni ce nu reusesc multi nici in trei ani.
Nu iti doresc sa ti se intample nimic rau,nu te judec,nici nu-ti spun daca ai facut bine sau rau,e prea tarziu acum.
Dar,in timp,peste cativa ani,vreo zece asa, vei intelege ca anumite greseli in viata sunt mult prea scum platite.
Si, un mic sfat.Invata cand, cat si cui oferi, ceea ce oferi.
Ca sa nu plangi niciodata.

| DanAmarandei a răspuns (pentru greece12):

Desi ideal, mi se pare ca nu ai cum sa nu plangi niciodata. Sau daca vei reusi, te va costa rasul. Atata timp cat iti doresti sa traiesti intens trebuie sa accepti la pachet si "plansul". In ceea ce priveste intrebarea maricutzei, Intrebarea nu e daca te-ai grabit, nu cred ca asta are cea mai mare relevanta. Spre exemplu, daca doi oameni vor (amandoi) sa faca toate tipurile de sex a doua zi dupa ce s-au cunoscut si isi doresc cu ardoare asta sau daca alti doi oameni vor sa stea impreuna 3-4 ani fara sa faca sex si vor sa astepte pana se casatoresc, nici unul dintre cei 4 nu "greseste". In dragoste si in sex nu exista niste termene standard, niste "varste" sau un anumit nr de luni dupa care poti face un anumit lucru, DAR exista consens. Atata timp cat unul dintre parteneri face ceva impotriva vointei sale, nu numai in materie de sex, inevitabil il va "pedepsi" inconstient pe celalalt pana relatia se va destrama. Asa ca poti fi sigura ca toate compromisurile pe care le faci/faceti acum sunt ca niste cancere pentru relatie. Solutia este negocierea! Negociati (cu maturitate) lucrurile permise si cele nepermise vedeti fiecare ce puteti accepta si ce nu si integrati solutiile la care ajungeti. E mult mai usor sa gestionezi o solutie consimtita de tine decat sa inghiti pe nemestecate solutia altcuiva. E adevarat, va trebuie ceva maturitate pentru asta. Succes!

| greece12 a răspuns (pentru DanAmarandei):

Stie ea la ce plans m-am referit eu,si daca nu stie,idea si ideal era sa nu afle niciodata!
Si tu ai dreptate,trebuie sa existe un echilibru,sau macar un termen de comparatie,dar cand e vorba de lacrimi si plans, personal, le doresc tuturor sa planga numai de bucurie!
Ceea ce nu-i cazul aici...din nefericire!

| alafaranume a răspuns (pentru greece12):

Prietenul ei are 24 ani iar ea 15 ...hmm din pacate ala isi cam bate joc de ea

| Nuvăsufăr a răspuns:

Unii care ţi-au răspuns au impresia că vei ajunge la ghilotină sau că ai fost mutilată pe viaţă.
Să fim serioşi dacă chiar aceasta ai vrut, dacă ţi-a plăcut, dacă ai încredere în el aşa multă, şi nu te-a trădat, nu văd de ce ar trebui să ai regrete.
Numai trăim în Evul Mediu când ignoranţa bisericii ne izola.

| alexandru1991 a răspuns:

Eu consider ca nu ti-ai distrus nimic atata timp cat stiai ce faceai si nu ai regrete. Bine cu partea cu grabitul, aici ai gresit, trebuia sa mai lasi ceva timp sa treaca, 3 luni sunt putine, dar a fost decizia ta pe care nimeni nu o poate contesta. Acum sper sa ai o relatie de durata si sa nu ajungi sa iti para rau mai tarziu. See'ya

| Sunshine18 a răspuns:

Ce rost mai are sa ne intrebi pe noi acum?
atata timp cat ti-ai distrus copilaria(chit ca ai 16 ani...si de' multe considera ca nu mai sunt copii)
vezi sa nu ramai insarcinata...
dupa mine ai facut o mare greseala...dar repet->viata ta/greseala ta

| tbc a răspuns:

E nu e prea repede, doar sper ca baiatul are o varsta apropiata, cat despre viitorul relatiei voastre nu ati face prea mari sperante chiar daca faceai sau nu sex oral tot acolo erai, dar daca ati place si tie... experimenteaza si asa vei putea sai faci o surpriza placuta viitorului tau partener

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu inteleg, de ce ai fost atit de grabita? Esti sigura ca nu te va parasi cit de curind? Acum, faptul este consumat.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai facut o prostie. De ce zic asta? Nu din cauza varstei ci pentru ca tipul e naspa si tu il accepti asa! Ti-a cerut sa ii faci oral? Numai un idiot ar cere sa i se faca oralhappy(pentru ca nu poate sa-l obtina decat cerand, nu te poate face sa vrei asta) Profita de ce simti tu pentru el, si intr-o oarecare masura te foloseste. Altadata cand iti mai cere ceva spune NU in fata sau eventual "fa-ma sa vreau, incapabilule " laughing

| GodInLol a răspuns:

Doamne...16 ani si la 3 luni ai facut-o? Dupa mine,ti-ai distrus atat de multe lucruri.A fost o greseala, dar nu cred ca avem voie sa te judecam.
Pe bune acum, iti dai seama ca daca este genul de baiat impielitat sau mai mare cu cativa ani decat tine relatie e pe sfarsite?

| AlexandruMaxim a răspuns:

Întotdeaună am urât mentalitatea aceasta dramatică la oameni. Draga mea Maricutza, nu asculta comentariile răutăcioase de mai jos, nu ţi-ai distrus copilăria, dacă ai făcut-o împăcată cu inimă făcându-i,, oral " atunci e alegerea ta, si nu e nicio alegere dementiala sau mai ceva, dragostea se reflecta si erotic chiar. Si sper sa fiti impreuna si sa descoperiti impreuna tainele iubirii!