| kleo a întrebat:

am un prieten de ceva timp.noi am mai fost impreuna destul de mult timp ne am certat si ne am impacat. uneori simt ca l iubesc foarte mult dar alteori am impresia ca nu mai simt absolut nimic pentru el.nimic nimic.imi atrag privirile si alti baieti si daca n as fi cu el as plange dupa el. ce sa mai cred?straight face

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, crede-ma ca prin asta am trecut si eu si inca mai trec... faza e ca tu poate esti confuza in legatura cu sentimentele tale fata de el, oricum parerea mea e ca il iubesti, doar ca ai impresia ca nu il mai vrei cand e cu tine, dar daca il vei pierde sigur vei suferi, ca asa am patit si eu, asa ca ai grija sa nu faci ceva de care sa iti para rau apoi.Eu zic sa ramani cu el doar sa nu va vedeti cateva zile sau saptamani, depinde cum vrei tu, sa vezi cum iti e mai bine, cu el sa fara el. Dar ceva imi spune ca iti va fi dor de el daca nu il vei vedea si atunci si sa ramai in continuare cu el, cel putin asta crede eu, ca eu de obicei cand sunt cu prietenul meu parca ma satur de el, ma plictisesc uneori, dar cum nu il vad o zi ma ia un dor nebun de elhee hee, atunci imi dau seama ca de fapt eu fara el nu as puteasad, vreau sa il am langa mine desi ma mai calca pe nervi uneorihee hee, poate ca daca va veti vedea mai rarut ca e mai dragut, poate asa va fi mai bine, sa nu va indepartati prea mult dar nici sa apara monotonia, ai grija!

Abh
| Abh a răspuns:

Din pacate, tu esti singura care poti sa-ti clarifici sentimentele pa care le ai pentru prietenul tau. Stii cum se spune, risti si castigi. Orice decizie iei, trebuie sa iti apartina in totalitate, in viata trebuie sa ne asumam si riscuri.

| Dizzydizz a răspuns:

Da.
idem euhappy
rau cu rau, dar mai RAU E fara rau
Stai langa el dar fii mai indiferenta.
Luati o pauza
asta iti poate recla sentimentele
bfT:*

| Pupily92 a răspuns:

Poate e doar obisnuinta...

| silver19 a răspuns:

Vai nu stiam ca esti in cautarea lui Fat Frumos, daca gandesti asa cu siguranta NU o sa-l gasesti niciodata, si cum vine asta "il iubesc foarte mult da nu mai simt nimic pentru el" straight face lasa-l ca nu-l meriti.

| Boo a răspuns:

Imi imaginez cum te simti... da` cred ca cel mai bine ar fi sa-ti gasesti pe altcineva si sa-l uiti.doar nu o sa fie asa la nesfarsit...
si daca il uiti poate ca nu mai ai problemehappy

| marinela_9969 a răspuns:

Stiu cum ii ca si eu sunt in situatia asta incearca sa te consulti cu prieteni tai cei mai buni.
Cand nu simti nimic pentru el incearca sa te gandesti la el ce ar simti el daca nu te-ar iubi chair dac cate odata crezi ca nul iubi incearca sa nu-i arati ca nu-l iubesti.

| Danny_2491 a răspuns:

Heh, draga mea. eu cam tot is in asa situtie si nici eu nu stiu ce sa fac. doar ca eu nu vreau sal pierd, si nu ma voi desparti de el. tie acum ti se pare ca altii sunt mai buni, insa asta doar in aparentsa.

mie mi-a placut de prietenul meu cu un an inainte de a avea ceva, il iubeam ff mult sh niciodat nu-i gaseam nici un cusur. acum am inceput sa le gases dar ma rog nu exista oameni ideali. )

dac ai spus ca ai plineg dupa el, atunci de ce sati provoci singura durere? stai cu el, nu'ti fa singura necaz

te-am pupat sh good luck.)
Danny

| kleo explică:

Am uitat sa spun ca relatia este una la distanta.eu sunt o fata frumoasa dar prietenul meu nu este tocmai fat frumos.cand am acceptat sa fim impreuna am facut o fiindca il iubesc si stiu ca nu sunt nici eu perfecta. dar am impresia ca imi doresc un baiat care sa fie mai atragator...