| pussy_8627 a întrebat:

Buna am un prieten si suntemimpreuna de 1 an si acum el imi cere sa ma culc cu el iar eu i-am spus ca nu pot face asta si mi-a spus ca nu il iubesc daca nu fac asta si mai bine ne despartim...sadsadsad voi ce parere aveti ma iubeste?big grinhappy

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Asta e santaj sentimental! Lucrurile astea doua nu pot sta in balanta, intr-o parte "ma iubesti" si intr-o parte "fa sex cu mine"! De ce nu-i spui si tu acelasi lucru, daca te iubeste sa NU iti ceara sa faci sex cu el! E acelasi lucru.Eu nu cred ca te iubeste.Sa nu cedezi sub nici o forma, virginitatea unei fete este un lucru serios, nu te joci de-a dragostea.Gandeste-te serios ce vei face si daca el tot insista, atunci, inseamna ca asta a fost scopul lui de la bun inceput.Pastreaza-te pana in clipa in care esti iubita si pretuita si atunci, doar, sa faci acest pas! Mult noroc!

| R_8074 a răspuns:

Deci in primul rand.pentru toti cei care au zis ca nu te iubeste...de unde stiu ei asta? a stat un an cu tine, deci asa ceva e imposibil, sa stai cu candva un an si sa nu aisentimente fata de accea persoana. si in al 2lea nu vad ce e asa rau in a face sex? adica depinde si de varsta ta. dar orkm bafta si inpakate cu el. si daca nu vrei sa faci sex.fai sex oral

| AnNe a răspuns:

Eu cred ca e un badaran si e cu tine numa ca sa te culci cu el. daca te-ar iubi cu adevarat ti-ar respecta decizia.in lumea asta nu sunt multi baieti care sunt cu tine din iubire pura ci doar sa te bage in patul lor...deci mai bine despartete de el si cautati pe cineva care sa te ajute si sa treceti impreuna peste toate funda?

| Betty18 a răspuns:

Ar trebui sa specifici si varsta ta... oricum un an e mult timp(depinde si de varsta ta), dar daca NU esti pregatita fa-l sa inteleaga. Daca te iubeste te asteapta draga

| Betty18 a răspuns:

Ar trebui sa specifici si varsta ta... oricum un an e mult timp(depinde si de varsta ta), dar daca NU esti pregatita fa-l sa inteleaga. Daca te iubeste te asteapta draga!

Asta e raspunsul meu! Prima data am dat un altfel de raspuns, dar am citit ca sunteti de o luna impreuna apoi am vazut ca scria un an de fapt. Am incercat sa reeditez acel raspuns, dar nu stiu daca mi-a iesit laughing

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Nu vreau sa te dezamagesc draga Pussy, dar poate nu te iubeste. Poate a fost un prefacut de la inceput, si a rezistat un an, apoi dupa catva timp sa iti cere sa te culci cu el. Poate vrea numai asta de la tine. Spune-i ca nu esti pregatita, daca il iubesti, nu inseamna ca trebuie sa te culci cu el. Nu cred ca te iubeste cu adevarat, daca a spus ca daca nu faci asta!

Poate e doar un prefacut!
Daca ti la el spune-i si tu ca nu esti pregatita pentru un act sexual, si gata, iar daca nu intelege, inseamna ca nu te iubeste cu adevarat si vrea doar sa profite de o fata naiva care l-a crezut de la inceput.
Imi pare rau ca spun asta!
P.S.: nu ai specificat varsta ta! ar trebui sa o specifici pentru a-ti spune si noi ce si cum mai exact!

| dOody a răspuns:

Daca el te iubea cu adevarat, iti respecta orice dorinta a ta, insa chestia asta cu " daca nu vrei, inseamna ca nu ma iubesti" mi se pare un santaj. E foarte urat din partea lui si din asta iti poti da seama daca intr-adevar te iubeste, cum probabil iti spunebig grin sau sunt doar niste vorbe-n vant, si are cu totul alte scopuri. Bafta. :* Si gandeste-te ca daca nu esti pregatita sau nu vrei sa faci nimic cu el, nu te lasa influentata. In fond sunt foarte multi baieti, nu este el ultimul:*

| ciupyx a răspuns:

Nu te iubeste daca ti-a impus sa te culci cu el altfel...

ce face el se numeste santaj emotional. cauta pe google mai multe despre asta happy

| yourfriend111 a răspuns:

Eu cred ca tu ai fi tare proasta daca ai accepta sa te culci cu el doar pentru a nu va desparti. asta trebuie sa fie spontan si sa simti si tu ca ai nevoie nu sa accepti doar pentru un idiot.

| Struuumf a răspuns:

Eu sunt de parere ca daca el te iubeste cu adevarat, te intelege si iti respecta dorinta, oricare ar fi aia!:*

| georgescu40 a răspuns:

Daca nu vrei sa te pastrezi pentru.noaptea nuntii sau sa te retragi la manastire unde trebuie sa depui juramantul de castitate ar fi bine sa te gandesti ca prietenul tau e o fiinta vie nu cyborg si are si rabdarea lui o limita.Si la urma urmei sunt mari sanse sa-ti placa sa faci asta pentru ca relatia voastra sa fie completa.

| ViseleSuntSacre a răspuns:

Crezi ca mai statea cu tine un an daca nu te iubea?
Inima iti spune totul, nu alti necunoscuti care pot scrie niste banale randuri.happy
Gandeste-te ce ai de pierdut, si de castigat.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E pierderea lui, nu a tawinking. Majoritatea fetelor fac asta doar pentru ca nu vor sa se desparta de prietenii lor, iar dupa un timp se despart de eleoh go on.
Trebuie sa faci ceea ce simtihappy

| pisicutza_2595 a răspuns:

Nu...sunt si alte modalitati de ai demonstra ca il iubesti...ai mai intretinut relatii sexuale pana acum?