| daniela_9291 a întrebat:

am un vecin, care cred eu ca ma place sau poate ca eu gresesc.Deci totul a inceput cand el s-a mutat aici acum un an.Se uita la mine intruna, fix in ochi. Apoi dupa un timp m a ignorat complet nu ma mai baga in seama de nici un fel. Dupa un timp s-au schimbat lucrurile, era atent la tot ce fac, ce zic, ce mi-a s-a mai intamplat s.a.Problema este ca inca nu vorbim, doar ne intalnit si atat.Defapt nu imi este un vecin foarte apropiat sta un pic mai departe de mine si nu ne intalnim foarte des. El incerca sa ma sfatuiasca, sa vorbeasca cu mine, dar nu avea cu cine fiindca eu mai timida din fire nu puteam scoate 2 vorbe si ii ziceam sa plece.
Avem multe lucruri in comun si imi place sa vorbesc cu el fiindca ai ce vorbi.Nu vreau sa fiu cu el s-au ceva de genu` vreau doar sa fim prieteni dar nu stiu cum sa fac acest lucru pentru ca nu mai merg pe la blocul lui.Va rog ajutati-ma:X

2 răspunsuri:
| vaa a răspuns:

E un prieten foarte bun- ai ce vborbi cu el.
Plimba te pe la blocul lui, baga te in seama.
Cere i sfaturi si mai stiu eu ce.
Si daca da semne ca te ar place... spune i si tu ca il placi, da' ca pe un BUN prieten.

| Laura_6128 a răspuns:

Incearca din nou sa mergi pe acolo si incearca sa porti o discutie cu el! Poate v-a intelege ca tu vrei doar sa fiti foarte buni prieteni, daca nu intelege las-o moarta! Daca nu intelege acum nu v-a intelege niciodata!