| tataie_7652 a întrebat:

am vazut o fata in liceu, miercurea am 2 ore pe langa cls. ei.Si pe hol ea venea in dreptul clasei mele se facea ca se uita pe geam, trecea de multe ori prin fata, si chiar tragea priviri insistente...Si a 2a ora l`am pus pe un coleg sa sa-i ceara idul, eu vb cu alti colegi in timpul ala. Faza e ca nu a vrut sa-i dea idul schitand un gest sictirit si a intrat in clasa.Pana la urma am facut rost de id de la un coleg din cls. ei.Si acum cand o vad pe hol trage priviri din astea scurte, odata chiar era sa se impiedice pe scarihappyCe as putea sa fac:sa ma bag in seama cu ea pe mess, fata in fata nu cred ca ar vorbi pare cam rusinoasa, sau sa o las timpu` sa mai treaca poate se iveste orice alta oportunitate?

6 răspunsuri:
| viatadecacatt a răspuns:

Tragea priviri insistente la tine? sau in clasa? Daca tragea la tine inseamna ca te simpatizeaza, iar daca nu a vrut sa iti dea id este pentru ca e rusinoasa, acum ca ai id ei de la un coleg vorbeste cu ea si intreab-o mai pe ocolite dc se uita insistenthappy fiti prieteni

| doinitza12 a răspuns:

Fetele asteapta baietii sa faca primul pas. daca o placi fala. oricum nu perzi nimic. dar daca e timida ia-o cu incetul mai intii incepe discutia pe mess.si vezi cum va vorbi cu tine.bafta

| Alecsandraa97 a răspuns:

Asa fac si eu cu un baiatblushing. Eu nu am facut rost pana acum de id, da` nici nu cred ca o sa-l amstraight face La noi fetele cred ca e specific sa ne uitam asa insistent; si eu eram sa cad pe scari odata cand l`am vazutlaughing). Eu iti recomand sa mai astepti putin, si intra in vorba cu ea cand nu prea e lume prin jur, poate asa o sa discutati. Eu incerc asta de mult, da mai nou nici nu mai saluta.Bafta!happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact povestea mea.Numai ca pe mine m-a bagat in seama la inceput si eu i-am cerut ID si mi la dat, dar acum nu ma mai baga in seama, oricum m-am si bagat in el odata dar el se uita in jos la mine el are 18 ani si eu dar nah pune si tu un prieten sa te impinga in ea si spune-i in fata ce ai de spus asa e cel mai bine(cu toate ca eu n-am curajul sa fac asa ceva)pentru detalii veliceaadriana@yahoo.com

| Maryo_5187 a răspuns:

Eu zic sa incepi usor usor sa vorbesti cu ea pe mess si dupa aceea o sa vezi ca inevitabil o sa vorbiti si fata in fata...
daca o iei prea direct s-ar putea sa nu rezolvi nimic... dar asa incet incet pe mess sa o abordezi si sa vb cu ea...

| Maryo_5187 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea pe mess... si inevitabil veti ajunge sa vb si la scoala, daca e mai rusinoasa nu are rost sa o abordezi la scoala pentru ca poate va considera ca esti prea tupeist pentru ea...
pe mess intreab-o tot felul de chestii cum ar fi despre scoala (in special daca e clasa a 9-a) despre pasiuni si tot felul de chestii ca sa o cunosti mai bine