| Tenisi a întrebat:

Buna!
Am venit cu încă o întrebare legată de același subiect. E vorba debaiatul de care imi place. Dimineața când am ajuns la scoala i-am spus doar "Buna, Stefan!" iar el mi-a zis " Buna". In a doua pauza nu am vb cu el pentru ca a stat cu alți prieteni de-ai lui. In a treia pauza am stat numai cu el. Am, discutat despre scoala, despre colegi, iar când ne-am dus in clasa am vorbit si cu alți colegi si nu stiu cum veni vorba de culoarea ochilor. Iar eu i-am zis lu Stefan " Întoarce-te ca vreau sa-ți vad ochii!". El s-a întors si s-a uitat fix in ochii mei iar eu in ai lui. Eram atât de aproape încât mai aveam. cred ca o Jumatate de cm si mă atingeam cu nasul de nasul lui. El are ochii verzi si parul blond. I-am zis ca are ochi frumosi iar el a zambit. In timpul orelor de sport am fost cu el in echipa si.
se uita la mine insistent. Este foarte dragut. El e mai scumd decât mine cu vreo 2 cm. Este dragut si haios si când mă uit la el si îl vad cum își aranjeaza parul si mi se inmoaie inima când mă uit la el. Credeți ca mă place? Dați-mi sfaturi! Cum pot afla dacă mă place sau nu?

8 răspunsuri:
| NesCafe a răspuns:

Pai tu cati ani ai? si referitor la intrbarea ta eu cred ca te place daca se uita insistent la tine... sigur te place smug

| ccriss a răspuns:

Probabil ca te place. adica dupa ce ai povestit aici cam asa reiese mai asteapta putin mai dai cateva semne si daca iti raspunde la el totul va veni de la sine:X

| frumusikgirl1 a răspuns:

Boi frate nu va inteleg LOGIC CA TE PLACE DE CE NU LAI SARUTAT CAND VATI UITAT UNUL IN FATA CELUILALT? daca tot dai in spate isi va da seama ca iti este frica stai mai mult cu el vorbeste cat mai mult cu el gaseste subiecte comune devino una dintre cele mai bune prietene ale lui si cand vezi ca incepe sa se dea mai mult la tine dai de inteles ca il preferi pe il locul altor baieti.si bang avrica iti va veni intrebarea cea mare VREI SA FII CU MNE? si daca va intreba nu parea neaincrezatoare sau nerabdatoare ca tunci te va crede ori obsedata ori o fata gen,, stai s-o intreb pe mami"chatterbox si daca nu va fi nimic intre voi incearca sa ramai una dintre cele mai bune prietene ale lui va stii atunci ca nul vrei doar pentru aspect si pentru comportament sper sa reusesti:*winking... funda?smugsmug

| Jony123 a răspuns:

Si eu cred ca te place daca se uita insistent si des. Deci daca el te place si tu il placi e perfect, trebuie doar sa faceti primul pas, nu stiu dai un bilet in care sa ii zici sa va intalniti in pauza undeva mai retras ca sa ii zici ceva, el va fi curios si va veni si ii zici ca iti place de el sau pe mess, telefon etc. sunt atatea mijloace de comunicare, eu as zice sa faci tu primul pas ca sa nu vina alta fata sa til fure daca zici ca e asa de dragut, ca daca til ia alta o sa plangi mult dupa el.
Sper ca te-am ajutat Funda? Plzzzzzzzzzz

| vanilladroid a răspuns:

Eu cred ca te place, maine mai vorbeste cu el, insa ai grija daca nu este in aceeasi clasa cu tine nu insista ca sa nu te creada enervanta happy :d

| BlancaFantasma a răspuns:

Sincer eu te sfatuiesc sa nu`i spui ca il placi.nu se stie sigur daca te place, noi aici putem doar sa banuim ceva dar sigur nu se stie niciodata.sunt in aceeasi situatie ca tine imi place de colegul de banca.dar el nu ma place deloc decat ne intelegem bine, ca niste colegi...eu am incercat sa nu-l mai bag in seama dar nu pot caci mereu cand "uit " de el, ma pomenesc ca ma striga sa ma intrebe nu stiu ce sau vine sa vada ce fac etc.stiu ceva nu ma place dar nu ma pot abtine sa ma uit la ochii lui albastriiii; x. Sfatul meu e sa vorbesti cu el in continuare si sa vezi ce face, dar sa nu`i spui nimic. in plus gandeste`te bine poate nici nu va potriviti daca spui ca e mai scund decat tine putin.bafta!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La descrierea făcută aproape completă pot "spune" că te-ai îndrăgostit de el. Continuă să mai stai cu el de vorbă, una este simpatia și alte este să vorbească cu tine!
Pa, pa.

| YourEternalLove a răspuns:

Cand santeti singuri mai ales ca e foarte rar incearca sa vorbiti despre voi doi si atat nu stiutiu cauta un subiect cum ar fi ca daca ar avea prietena daca ai place de colega aia maria sau mai ce stiu eu. Iar daca tie rusine incearca sa vorbesti cu el pe mess sau pe telefon sau prin sms e mai simpu si eu asa uneori prind tupeu daca nu e fata-n fata zic si intreb ce ma intereseaza pe mine sa aflu eu asa am facut cu un coleg incearca si tu sa faci la fel sa vorbiti despre voi sau mai intai despre scoala si eu am intrebat pers respectiva daca a trecut clasa asa m-am bagat cu el in vorba iar apoi mi-a zis ca ai place de mine oricum bafta incearca sa rezolvi cu calm problema pentru ca apoi va crrede ca esti nebuna dupa el si va face ceea ce vrea cu tine daca ajungeti sa fiti impreuna baftaaaa funda?/