| laviniabeluska11 a întrebat:

Bună! Anul trecut am cunoscut un băiat pe Facebook. Aparent, mi-a răspuns la un story și am început să vorbim. După vreo săptămână în care am comunicat prin scris, ne-am văzut. Pe Internet, totul mergea super. Chiar spunea și el ca simte o conexiune bună. Când ne-am văzut, el încerca să se apropie cumva de mine, însă eu l-am evitat. Nu știu de ce, dar așa am simțit atunci. Tipul mi-a plăcut foarte mult, însă nu știu … mi se părea ca e prea bun pentru mine să fie adevărat. Când am ajuns acasă, chiar a încercat să mă ia în brațe și să mă sărute. Iar eu, din nou, l-am respins. Mi-a mai scris apoi, foarte vag și s-a rupt conexiunea. L-am adăugat pe insta acum ceva vreme și m-am băgat cu el în seamă pe o temă a jobului sau, mi-a răspuns prompt și la obiect, cu detalii și m-a ajutat, însă nu a mai inițiat nimic. Recent, a început să îmi mai lase aprecieri la story. Nu știu cum ar trebui să procedez pentru ca îmi place sincer de el, dar cred ca el a înțeles altceva. Ce părere aveți?

12 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Pai e normal sa nu mai fi initiat nimic, pentru ca respins fiind, s-a simtit ofensat. Probabil inca vrea ceva cu tine, dar nu vrea sa fie respins si a doua oara, deci e retinut. El probabil se gandeste si la posibilitatea ca atunci cand l-ai abordat din nou, tema legata de job-ul lui sa fi fost doar un pretext, pentru ca de fapt il placi si nu stii cum sa-i spui, dar nu e sigur...asa ca ti-a raspuns, dar la obiect. De asemenea exista si posibilitatea sa stie ca il placi, dar sa incerce sa-ti dea o lectie pentru ca l-ai respins. Exista si de-astia, deci trebuie sa fii pregatita si "sa tii garda sus". Posibilitatea asta este insa mica, deci probabil ar trebui sa continui sa comunici cu el, fara sa-i spui neaparat direct cat de mult iti place, ci abordand de exemplu subiecte care sa-i spulbere indoielile si sa-i "ridice mingea la fileu" pentru a-ti propune sa incercati din nou. Da-i de inteles ca retinerea ta a venit din timiditate si dorinta de a nu te grabi, pentru ca astfel consideri tu ca se construieste o relatie serioasa si solida. In nici un caz sa nu ii spui ce ne-ai spus noua, si anume "mi se părea ca e prea bun pentru mine să fie adevărat", pentru ca i se urca la cap si incepe sa se creada vreun semizeu.

| MarianWLF a răspuns:

L-a deranjat respingerea dar totodata nu erai obligata sa ii raspunzi din prima la imbratisari sau saruturi, daca zici ca are job inseamna ca e om matur si nu ar trebui sa se supere atat de usor ca un copil mic, incearca sa comunici cu el in continuare daca asta iti doresti dar tine cont ca la primul lucru minor aparut intre voi el deja a dat inapoi si ti-a raspuns sec, pe termen lung lipsa aceasta de rabdare poate fi nociva, daca nu iti vorbeste mult cauta raspuns din faptele lui, de obicei sunt cele care arata ceea ce gandeste.

| Sofer a răspuns:

Dacă la întâlnire vă purtați așa. nu mai avea așteptări să inițieze ceva.

| Madaxo97 a răspuns:

Fi directa, abordează-l tu si spune-i ca îl placi si că îți pare rău pentru atunci ca l-ai respins. Spune-i adevărul.

| Marius22222222222 a răspuns:

La cat l-ai respins la ce te așteptai?

| Cipi1212 a răspuns:

Nu știu ce ai vrut tu de la băiat.

| 1onur a răspuns:

Ai făcut foarte bine că l-ai respins când a început brusc săte sărute și săte ia în brațe. Misea pare că a fost cam deplasa asta deodată să-l apuce pornirile astea... acolo ai făcut ce orice fată serioasă ar fi făcut. Să-și abțină apucăturile dacă vrea ceva serios asumat cu tine si tu cu el.

Cât despre el și tine ține doar de decizia ta dacă îți dorește o prietenie o relație cu el stai liniștită ca dacă îi spui că vrei să fi cu el nu cred săte refuze în niciun caz dacă ști la sigur că te place si vrea mai mult de atâta de la tine.

| Mindfulness a răspuns:

A înțeles ce l-ai lăsat tu sa înțeleagă

| Cavaler001 a răspuns:

Nu ai nevoie de confirmarea si sfaturile noastre. Stii prea bine si tu ce sa faci daca il placi..Nu vrei sa-l pierzi si a 2-a oarawinking

| IamJoKeR a răspuns:

Incearca sa fi directa

| DragosDeLaDabuleni a răspuns:

Go for it!

| RusNick20 a răspuns:

Pai spune-i ca vrei sa il revezi vorbeste cu el si mergi mai departe