| Emilia1015 a întrebat:

Anul trecut am fost cu un baiat 3 luni, il iubeam foarte mult dar ne-am despartit din cauza diferentei mari de varsta (10 ani).In momentul de fata, nu l-am uitat cu toate ca am mai avut multe relatii..si inca il iubesc.Chiar daca nu mai suntem impreuna ma invita de foarte multe ori afara si se comporta cu mine ca si cum am fi impreuna.La nervi i-am spus odata sa ma lase in pace sa-l uit si mi-a zis ca nu vrea sa-l uit. Oare ce o insemna asta? Cum pot sa-l uit? Dau funda! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

De ce nu iti pui intrebarea si sub forma, interogativa, de ce oare el nu vrea sa renunte la tine.Atentia ce ti-o acorda chiar si in cazul in care nu formati un cuplu ar trebui sa-ti dea de inteles ca el de fapt chiar te iubeste si este dispus sa astepte oricat de mult pana vei deveni "sa devii fata mare".Cel putin aceasta este perceptia mea privind situatia in cazul vostru.Sunt convins ca sentimentele tale fata de el au ramas la fel ca in primele clipe de relatie si ar fi pacat sa-l uiti.El te iubeste si tu la fel.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa stii ca cu cat ignori un gand cu atat el devine mai puternic

| SkyPilot a răspuns:

Numai timpul te poate ajuta. O vreme nu mai vorbesti cu el, nu te mai intalnesti cu el, nu te mai gandesti la el, faci sa dispara tot ce iti aminteste de el. Si iti tii mintea cat mai ocupata. Te distrezi cu noul prieten, cu prietenele, cu rudele, te ocupi de pasiunile tale, mergi in excursii etc.

| Dracoola a răspuns:

Diferenta de varsta nu mi se pare foarte mare, spun asta pentru ca si eu m-am aflat o data in locul baiatului respectiv. Fata m-a lasat pentru ca eram mai mare ca ea cu 12 ani, desi tineam foarte mult unul la celalalt, eu aratam mai tanar decat varsta pe care o aveam.
Mama ei nu era de acord cu asa ceva si atunci ne-am zis adio.
Ma mai gandesc cateodata la ea si acum, nu am mai vorbut in schimb cu ea de multi ani si nu voi mai vorbi niciodata.
Ideea este ca daca iti place de el nu vei reusi sa ti-l scoti din cap.
E treba ta si este viata ta dar ti-as recomanda sa nu te bazezi pe prejudecati de genul varstei.
Nu societatea ar trebui sa-ti hotarasca viata.

| Emilia1015 explică:

Pe mine nu ma interesa diferenta de varsta doar ca nu puteam sa-i ofer si altceva. avand 16 ani.

| Dracoola a răspuns (pentru Emilia1015):

Da, aici ar fi o problema, ar trebui sa aiba rabdadare pana faci 17-18 ani. Daca tine la tine va avea rabdare la acest capitol. Daca nu poate astepta atunci nu e un tip ok.

| andreynna a răspuns:

Daca il iubeai atat de mult pe cat spui nu te interesa diferenta de varsta! Am trecut prin asta! Mai dati-va o sansa! Din ceea ce ai scris imi pot da seama ca inca va iubiti!