| Marianaetanita a întrebat:

Bună, are idee careva cum poți testa un bărbat? Daca sunteți foarte la început și vrei să afli dacă chiar simte ceva sincer pentru tine.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce ai nevoie sa testetezi un om, ca nu ai tu incredere in el sau ca esti teribil de geloasa?

| Marianaetanita explică (pentru Violleta2022):

Relația noastră este foarte la început, nu am de ce să fiu geloasă încă.Dar sunt confuza de sentimentele lui față de mie

| Violleta2022 a răspuns (pentru Marianaetanita):

Intreaba-l dar nu-l supune la test, ca-si da seama si-ti da papucii.
Dar de ce nu astepti sa-ti declare el ce simte?
Nimeni nu-ti poate spune la inceput ce simte, fiindca nu stie...

| VoidEternal a răspuns:

Cel mai neinspirat lucru pe care îl poți face e sa testezi pe cineva. Adică să creezi o situație negativă, complet sintetică, doar pentru a observa și judeca un comportament.

E un apanaj al sociopatiei și o prostie crasă dacă mă întrebi pe mine.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu trebuie să il testezi. Îi citești comportamentul natural, vezi cum se comporta în anumite situații, de exemplu ceartă, sau dacă e gelos sau posesiv. La sentimente îți dai seama după cum te tratează, dacă e atent cu tine, te face să te simți speciala, îți scrie mereu mesaje, îți da multă atenție.

| Yaesmin a răspuns:

Îți iei costum de pe Dollskill.

| Robert2526 a răspuns:

Nu trebuie sa testezi nimic, mai ales daca sunteti la inceput. Relatiile sunt la noroc, nu poti sa le testezi. Mergi inainte si vezi ce iese

| Giulia911 a răspuns:

Enervează l puțin și vezi cum reacționează, cerei ajutorul ori de câte ori simți ca ai avea nevoie și vezi cum reacționează, vezi dacă tine cont de părerile tale, vezi cum SE COMPORTA CU PARINTII TAI. Și nu uita ca un barbat sau o femeie dacă iubește cu adevărat își calculeaza toate mișcările și vorbele de teama sa nu greșească cu ceva și sa fie părăsit/a. Seara buna!

| VoidEternal a răspuns (pentru Giulia911):

Wow...

"își calculează toate mișcările și vorbele de teama sa nu greșească cu ceva și sa fie părăsit/a."

Asta nu e relație. Aia e frică, nesiguranță, control.

Într-o relație adevărată nu îți ascunzi și calculezi orice mișcare ca să nu trădezi vreun comportament potențial negativ. Iar dacă frica de despărțire îți controlează comportamentul, aia se numește dependență, nu relație. Într-o relație care are o șansă să reziste pe termen lung, te comporți cât mai natural și firesc ție, pentru a descoperi pe cineva cu care poți să fii tu.

Dacă aș fi într-o relație și aș afla că prietena mea mă enervează intenționat ca să vadă cum reacționez as parasi-o în secunda doi. Nu sunt un f¹¹cking animal într-o cușcă pe care tu îl înțepi cu un băț printre gratii ca să vezi dacă mârâie.

Inteligenta ta emoțională lasă extrem de mult de dorit.

| Giulia911 a răspuns (pentru VoidEternal):

Nu ti-am cerut părerea in cazul asta

| VoidEternal a răspuns (pentru Giulia911):

Mhm.