| honeygirl04 a întrebat:

as aprecia foarte mult daca m-ati ajuta. Am 15 ani, sunt cu un baiat de 19 ani, ne intelegem bine, imi demonstreaza ca ma iubeste, imi cunoaste parintii, e totul okei. Dar la 2 luni de relatie mi-a cerut sa o facem, i-am zis ca nu si o zis ca ma mai asteapta, acum avem 7 luni de relatie si mi-a cerut-o din nou, mi-a dat de inteles ca daca nu o facem ne despartim, si mi-a spus ca el m-a inteles tot timpul si sa il inteleg si eu pe el de data asta. nu stiu ce sa fac, nu vreau sa fiu considerata curva dupa aia ca mi-am inceput viata sexuala prea repede. Ma puteti ajuta cu un sfat?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da tu ce credeai ca vrea un baiat de 19 ani de la o copila de 15? sa descopere absolutul?

| sofisis a răspuns:

Daca nu esti pregatita...lasa-l sa plece. Sincer. O sa iti para mai rau daca o faci de teama de a-l pierde.

| Lavii007 a răspuns:

Daca ti-a dat de inteles ca o sa va despartiti, nu merita. Asta a urmarit in tot acest timp

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca sexul e priomordial in viata lui, lasa-l sa plece!
Oricum dupa doua luni de relatie, e mult prea putin pentru asa ceva.Plus ca nici varsta nu este adecvata.
Sa nu ai remuscari si sa stii ca ai dat dovada de maturitate.

| Fernando9Torres a răspuns:

Buna!
Normal ca iti demonstreaza ca te iubeste.o sa vezi ca in viitor o sa iti ceara tot mai des sa va "iepuriti", nu va inteleg baieti de 15-16 ani nu EXISTA? Eu iti spun din perspectiva de baiat: daca nu faci ce vrea se desparte de tine. Daca faci ce vrea tot se desparte de tine, pentru ca o terminat(poate nu chiar dupa ce termina, mai sta 2-3 saptamani). Concluzie: 2 variante, 1 dureroasa fizic si emotional, alta dureroasa doar emotional happy. Alege!

| RandyMarsh a răspuns:

Daca te-ar iubi, nu ar mai insista asupra acestui lucru, mai ales ca i-ai spus ca nu vrei.
Iar daca vrea sa se desparta de tine doar ca nu-i oferi asta, atunci e clar ca nu te iubeste.
Daca incepi viata sexuala din frica faptului de a fi parasita, nu va fi deloc special pentru tine.
Eu zic sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca adevarat si care poate astepta pana te simti pregatita.
Bafta! Ai grija ce faci cu viata.Un lucru gresit ti-o poate da peste cap ireversibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia sa iti dai seama daca ti-a cerut dupa 2 luni e clar. pot presupune ca ti-ar fi cerut din prima seara dar na, avea "emotii".sta cu tine doar pentru asta, dupa ce te-a trecut pe carnetul lui cu "carpe" pleaca la alta.

@suntserios --- fenomenal rolling on the floor

| shadow72 a răspuns:

Ai 15 ani...e pedofilie.sa se gandeasca el bine.sa spunem ca va despartiti peste 3 luni, tu inca ai 15 ani si vrei sa te razbuni.ce iese?

| Sxx a răspuns:

Asta e vrajeala ieftinawinking
Stai tu in banca ta, spune-i ca nu pot sa o faci si clar.
Daca te iubeste o sa inteleaga daca nu inseamna ca a fost doar o aventura.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca te iubeste cu adevarat, te v a intelege si te va astepta, dar se pare ca in mintea lui exista doar sex si atat!
Nu te lasa influentata si lasa-l sa plece daca asta isi doreste, si asa vei observa ca n u te iubeste si ca doar sex doreste si sa mai bifeze inca una in lista lui.
Este major si ar trebui sa inteleaga ca este totusi un delict sa faci sex cu o minora, dar se pare ca hormonii lui ii dau bataie de cap.
Daca tu nu simi si nu doresti sa iti incepi viata sexuala, atunci lasa-l sa plece si urmeaza-ti cursul vietii, o sa vina si vremea dragostei/sexului etc
O zi frumoasa sa aihappy

| KaterinaРомановский a răspuns:

Uite, din acest motiv nu are ce cauta o fetita de 15 ani langa un barbat! La 19 ani ce crezi ca vrea de la relatie? Hmmm...cum nu ganditi unele dintre voi cand va incurcati cu "baieti mari"!