| Anonima22042020 a întrebat:

Aș aprecia mult dacă m-ați putea ajuta cu câteva sfaturi. Iubesc un băiat și el mă place pe mine. Din cauza faptului că o prietena comuna s-a îndrăgostit de el, am pus relația noastră cumva pe pauza. Ideea e că am vrea să continuăm relația însă să fie una ascunsa astfel încât să nu se simtă prost prietena noastră. Și suntem colegi de facultate și din orașe diferite. Având in vedere distanța pe care va trebui sa o păstram pana la începerea anului școlar, credeți că ar merge relația noastră care pentru o perioada va fi și o relație la distanța, dar și o relație ascunsa? Și cam cât credeți că ar putea dura sau tine o relație ascunsa dacă ne vom întâlni la mine in principiu pentru ca in oraș nu am vrea sa ne întâlnim cu alți colegi?

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Din punctul meu de vedere mi se pare o prostie sa ai o relatie ascunsa. Daca prietena se supara, este problema ei, nu a vostra. Sunteti la facultate! Ar trebui sa dati dovada de maturitate si va asumati relatia! Ar putea rezita o relatia la distanta daca exista iubire, respect, incredere, cam tot ce are nevoie si o relatie care nu e la distanta. happy

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Distanta vs relatie nu da roade. Ala trebuie sa aleaga intre tine si aia, cu suparari sau fara putin iti pasa tie de prietena, lupta e pentru el care pe care. Joaca de copii intre voi in locul lui nu m.as complica cu asta

| Adry05 a răspuns:

Ce relație e aia ascunsă doar de dragu unei persoane? e o prostie și o joacă. ori ai relație și ți-o asumi, ori n-ai. credeți că sunteți oameni mai buni că sunteți împreună pe la spatele ei?! laughing nu, e josnic. de 100 de ori mai rău decât să fiți oameni maturi și asumați și să vă duceți la ea și să-i spuneți că vă iubiți și vreți să fiți împreună și vă pare rău că o răniți prin asta dar așa a fost situația

| Violleta2022 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, astea este cea mai proasta solutie posibila!
Pana la urma baiatul ala cu cine este, cu tine sau cu amandoua?
Fiti maturi si cinstiti, ca nu-i sanatos sa faceti asa ceva, pana la urma veti ramane toti 3 cu buzele umflate si prietenia se duce naibii.
In primul rand, Nu exista sa-i furi iubitul prieteni tale, asa ceva nu faci niciodata si daca te mananca in dos si ai facut-o fii cinstita si spune-i adevarl in fata.
Asemenea relatii nu dureaza niciodata. pentru ca se construiesc pe mincuna si prefacatorie, unde nu-i nimeni fericit si ajung sa se incheie cu certuri urate, cu multa barfa si tam-tam in jur.

| Alex12Edi a răspuns:

Din povestea ta reies că va fi un film cu un final nefericit. Dacă vrei ca filmul să aibă un final fericit spune-i adevărul prietenei tale, iar iubitul tău să se decidă cu cine vrea să fie. Dacă vrea să fie cu ambele dă-i papucii că nu e bun. Sunt o mulțime de bărbați în România asta care sunt și mai buni atât fizic cât și psihic, sinceri.