| SkumpikaMiKa a întrebat:

As avea nevoie de niste sfaturi.Stau cu prietenul meu de aproximativ 10 luni.Totul e perfect, sa zicem.5 luni m-a inselat dar l-am iertat si nu imi pare rau.Ne mai certam dar intre noi totul e ok.Se intelege foarte bine cu parintii mei si eu ma inteleg foarte bine cu socru sa zicemlaughing). Problema e maicasa.Nu ma suporta pur si simplu.Tot timpul am fost amabila, cand eram prin oras treceam pe la dumneaei la lucru si o salutam, niciodata nu m-am purtat urat.Azi m-am dus la dumneaei cu o floare. Mi-a multumit si m-a pupat pe obraz.Crede-am ca totul e ok dar cand am venit cu prietenul meu la dumneaei la servici i-a zis la iubitul meu sa duca floarea aia la o prietena de a dumneaei pentru ca pentru ea a luat-o. Jur ca niciodata nu m-am simtit mai prost.Nu mai stiu ce sa fac.Stiu sigur ca ea o placea pe fosta prietenului meu, cea cu care m-a inselat. Dar nu stiu de ce.Am vorbit cu dumneaei si a zis ca nu are nimic cu mine, am incercat sa o evit dar nu a fost bine, m-am comportat frumos dar nici asa nu-i bine. Ce ar trebui sa fac? Jur ca nu o mai suport.

Răspuns Câştigător
| Anonymmm a răspuns:

Ca ea a cumparat floarea pentru o prietena? Am inteles bine? Si tu erai de fata? In fine, lasa asta.Nu pot sa imi dau seama de ce se poarta asa.Adica de fata cu tine e de treaba, iti spune ca nu are nimic cu tine.Dar totusi are.Mie mi se pare ca seamana putin cu o fetita mironosita de 10 ani.
Te intreb acum si gandeste-te bine la intrebarile astea. Poate vei spune ca nu au sens, dar cine stie: Care e diferenta de varsta dintre tine si iubitul tau? Daca e mare poate fi o problema.Cum invata iubitul tau fata de tine? Daca mult mai bine poate fi o problema.Veniturile lor sunt mai mari decat ale familiei tale? Mai pe romaneste: Ei au bani cu sacul si tu esti o fata normala? Despre familia ta ce parere are? Cum se intelege cu ai tai? Toate astea pot fi cauzele. Poate ca tu nu ai toate aceste"calitati" iar cealalta da.Cu prietenul tau ai vorbit despre toate astea? Cu el te poti sfatui. daca il iubesti cu adevarat si el pe tine, nu pune la suflet ce spune mama lui.Pana la urma nu sunteti casatoriti si daca va iubiti indeajuns de mult incat sa ajungeti sa va casatoriti ea nu are ce sa mai faca. Si eu am trecut prin ce treci tu si inca trec, dar m-am obisnuit si nu pun la suflet.La mine ambii parinti ai lui fac asa.Cand vine vorba sa se intalneasca cu mine, mereu gasesc motive sa nu plece, pe cand daca ar trebui sa se intalneasca cu niste prieteni sau sa mearga la fotbal sau etc. n-au nicio problema.Si alte chestii de genul asta.Dar pe bune: Ce loc ocupa parintii lui in relatia voastra?

3 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Pai de aia nu te place pentru ca spera ca pr trau sa se impace si fata aia si sunt sigura ca ea ia bagat in cap sa te insele cu ea.
nu te mai obosi cu iubitu taw conteaza sa te intelegi bine:*

| russyy a răspuns:

Parintii intr-o relatie nu conteaza.voi ati hotarat sa fiti impreuna pai voi hotarati sa va despartiti.incearca sa o eviti i spui buna ziua nu te mai duci la ea la munca si tu sa fi buna cu ea.dar nu exagerat.si sa-i spui prietenului tau ca mama lui nu te vrea.ar fi bine sa nu pui la suflet nimic orice iti zice tu sa zambesti.winking

| FetitaUnuiBaietel a răspuns:

Dar poate prietenul tau ar putea sa ii explice ca tu esti aleasa lui! Dar eu cred ca atita timp cit va iubiti si nici chiar mama-soacra nu va sta in cale e bine, adica cu timpul va vedea si va intelege ca voi chiar va iubiti si va fi bine cred eu