| ApaMineralaPlata a întrebat:

as avea nevoie de putin ajutor, sunt cu un baiat de 6 luni, eu am aproape 18 ani iar el are aproape 22, avem o relatie la distanta, adica eu traiesc intr-o alta tara. Eu sunt din acelasi oras cu el, dar el din cauza locului de munca lucreaza intr-un alt oras si locuieste tot acolo in chirie, am mai fost inainte la el, dar fara sa stie parintii mei, pentru ca imi era teama de reactia lor, asa ca i-am mintit. Peste 1 luna ma duc in Romania, si as vrea sa ma duc la el pentru ca el nu va putea venii acasa din cauza locului de munca iar eu stau acasa doar 2 saptamani si mi-as dorii foarte mult sa-l vad, dar problema e ca nu as vrea sa o mai mint pe mama, vreau sa-i spun si ei acest lucru, dar sincer mi rusine, desi am aproape 18 ani, totusi... cum as putea sa o conving pe mama sa ma lase? happy va multumesc anticipat pentru raspuns!

Răspuns Câştigător
| AndreyG a răspuns:

Ne intrebi cum ai putea sa o convingi dar nici macar nu ti-a spus nu. Spune-i mai intai, explica-i situatia, ce simti etc si ca asta te face fericita si vezi ce spune. Apoi daca nu merge treaba intoarce-te si descrie-ti problema mai detaliat. Stiu ca unii parinti sunt foarte neintelegatori sau prea protectivi sau prea adepti de "old ways". Tu iti cunosti mai bine mama, tu trebuie sa stii cum sa o abordezi si daca te va intelege sau nu. Bazeaza-te pe propria intelegere a vietii, faci 18 ani, e timpul sa ne maturizam. Noroc

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Explica-i mamei tot adevarul ( daca exista asa ceva) si poate ca te va intelege, daca este ceva de inteles.

| alexmarian08 a răspuns:

Intai spune-i, explica-i