| MisterDariusBoy a întrebat:

Buna as avea nevoie de un sfat.am fost cu un baiat de vreo 10 luni.si chiar l-am iubit mult si dupa ce ne-am despartit.de cand am prieten simt ca nu-mi mai pasa de el.adica poate sa faca ce vrea el are pretena de 4 luni si ceva.si acum sia pus poza cu ei 2 pentru prima data pe fb.cand am vazut-o.am simtit ceva.parca ma rodea ceva.oricum.nu am fost indiferenta:-s credeti ca inca mai am sentimente pentru el:-s cum sal uitt!?

Răspuns Câştigător
| MeMyseIf a răspuns:

Hmm... mi se pare o reactia normala, tinid cont de faptul ca cindva l-ai iubit...Ca sa-l uiti cel mai logic si corect mi se pare sa incerci altfel sa gindesti, cu indiferenta fata de relatia lor si ofera mai multa atentie perechei voastrea.Gindeste,ca gindurile se pot materializa si atunci ce va fi? Coordoneaza cu ceea ce simti si gindesti in mod non-stop.Aduna-ti argumente pentru fiecare pas cel faci(chiar si cind e vorba numai de ginduri) in legatura cu fostul si vezi de se merita atita neliniste.Bafta!

3 răspunsuri:
| GenEu a răspuns:

Cum sa-l uiti?
Nu mai trai in trecut, si cu siguranta il vei uita.
Succes!

| Jelly_7813 a răspuns:

E posibil sa mai ai inca ceva sentimente pentru el dar nu asa de puternice ca la inceput. poate ca doar inca mai tii la el si nu iti convine ca este cu altcineva
ca sa il uiti trebuie ajutor nu trebuie sa te mai gandesti de loc la el si eu am patit asa
imi placea de un baiat foarte mult si dupa am cunoscut alt baiat super dragut si l-am uitat pe primul(nu stiu daca ai intelesbig grin)
deci sfatul meu este ca sa uiti de baiatul acela trebuie sa cauti un alt baiat sau daca ai deja sa incerci sa faci cat mai multe chestii cu el ca sa deveniti cat mai apropiati(la chestii nu ma refer sa faceti sex sau altceva)ceva ce va place la aman2tongue:d
sper ca te-am ajutat.
daca mai am nevoie de sfaturi poti sa ma gasesti la adresa denysukdenysa@yahoo.com
baftaa!:*

| AndreeaIoaana1406675e3 a răspuns:

Eu cred ca 30% da
pentru ca l`ai iubit foarte mult si mai ai ceva sentimente pentru el...
dar ai grija sa nu il faci pe prietenul actual sa se simta prost... Iar cel cu care ai terminat`o nu merita nimic deoarece a trecut peste asta e cu alta fata si si-a pus si poza pe fbwinking
multa bafta in continuare:*
fundita?