| Carmen a întrebat:

as avea nevoie si eu de un sfat.in ultima vreme am inceput sa ma gandesc mai des la fostul meu prieten X cu care am stat 1 an si ceva si ne-am desp anul trecut din nimicuri.de atunci am avut relatii de scurta durata.ideea e ca dupa ce m-am desp de X a inceput sa ma caute mult timp, doriindu-si sa ne impacam, sa-i acord o noua sansa, dar l-am refuzat mereu, ca nu vroiam; dupa care a incetat sa ma mai caute si am ramas amici.acum vreau sa fiu din nou cu el, simt ca e potrivit pentru mine.nu vreau sa par penibila sa-i zic ca il vreau inapoi. ce ar trebui sa fac in cazul acesta? dau funditabatting eyelashes PS:am 18 ani si el 20happy

Răspuns Câştigător
| cristi11cristian a răspuns:

Buna. in primul rand nu va trebui sa-i spui nimic, ci doar va trebui sa il faci sa simta, sa-i dai acele impulsuri ceva mai mult decat cele normale date unui prieten happy! iar cu prima ocazie cand te invita in oras sau o sa aveti o activitate in comun da-i de inteles ca vrei din nou sa fii cu el! surprinde-l, fiindca el nu si va mai permite, dat fiind ca la-i refuzat pina acum, si mai ales el a incetat sa te mai curteze, va trebui sa faci u primul pas de data aceasta! dar ai grija, sa nu pari nici prea disperata! efectiv saruta-l, gaseste momentul potrivit si nu sta pe ganduri! Astfel va realiza si pe langa asta va scuteste pe amindoi de situatii fara replica! Dar inainte de toate fii sigura ca el inca mai simte acel "ceva "pentru tine! succes. si tine-ma la curent cu cele intamplate! happy

5 răspunsuri:
| Damian a răspuns:

Ma da tu crezi ca toata lumea sta la cheremu' tau?

| mrrry a răspuns:

Pai intai afla dk nu cumva are pe altcineva dk nu dai un tlf si zii:"hey cmf ma gandm zilele astea la tine ce zici mergem la un suc?" e destul de usor :*

| claudiu89 a răspuns:

Calca-ti peste orgoliu si spune-i, spune-i mai discret cel putin, afla mai multe, el mai vrea sa fie cu tine? nu o sa pari penibila daca-i spui ca te-ai gandit la el sau sa-i aduci aminte de clipele placute din trecut, "macar sa-i aprinzi iar calcaiele dupa tine".

| DEX a răspuns:

Pai ce-ar fi sa-l suni si sa-i zici ca...iti pare rau si chestii...

| emilia_3846 a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie ca tine.sunt cu cineva de 2 ani de zile si inainte sa facem 1 an ne-am desp tot din nimicuri si dupa vreo 2 zile a inceput sa ma caute ca ma iubeste ca nu stiu ce si eu i-am zis ca mai bine nu ne mai vdm.si dupa vreo 2-3sapt a incetat sa ma mai caute si dupa aia a inceput mie sa imi fie dor de el si am ajuns la concluzia ca mai bine ma impac cu el.si a doua zi m-am pomenit cu el la scl ca el nu mai putea sta fara mine si cand l-am vazut nu m-am putut abtine si i-am zis ca vreau sa ne impacam. parerea mea e sa te duci sa ii zici ca vrei sa va impacati ca dupa aia sa nu il pierzi dk il iubesti atat de mult.incearca nu o sa pari penibila doar pentru simplu fapt ca vrei sa te impaci cu el happy bafta