| yooo123 a întrebat:

as avea o intrebare! acum 3 luni prietena mea cea mai buna a facut-o prima data cu prietenul ei dea atunci au mai avut 3 contacte sexuale bineinteles protejate... ea se tot plange la mine ca atunci cand a facut`o pentru prima data nu ia curs sange[ca si mie] a avut himenul elastic dar spune ea ca de fiecare data cand incearca sa o faca cu prietenul ei o doare la inceputul actului sexual ca atuci cand o face prima oara! de ce se intampla asta? raspunsuri serioase! mersilove struck

Răspuns Câştigător
| Well a răspuns:

Pentru ca acolo nu e largit destul, asa e la inceput dar cu timpul daca nu o sa faca pauze foarte lungi de o luna sau mai multe o sa se largeasca si nu o sa o mai doara. Ca sa nu o doara la fel de tare cum a durat-o prima data ar trebuie sa fie bine lubrefiata adica sa aiba mult chef si sa se excite pentru ca daca acolo in interior e uscat o sa o doara. Sper ca te-am ajutat.

5 răspunsuri:
| drk a răspuns:

Exista si varianta himenului elastic, insa exista si varianta dispareuniei (durere in timpul actului sexual), care poate avea diverse cauze. Daca e vorba de o dispareunie afectiva, atunci are nevoie de mai multa rabdare, de maturitate si intelegere (sau de un psiholog). Durerea aceasta afectiva apare cand exista o oarecare repulsie/frica fata de partener. Daca are o cauza organica, atunci trebuie tratament. Cred, totusi, ca e de origine psihica si ca prietena ta nu e suficient maturizata pentru o relatie atat de intima. P.S.: nu fiecare fata virgina sangereaza la primul contact.

| superdorex a răspuns:

Poate din cauza faptului ca tipul nu adora preludiul, care atunci cand faci dragoste conteaza foarte mult!

| foxi a răspuns:

Ar trebui sa consulte un medic!

| soul2soull a răspuns:

Sa o excite mai mult inainte ca sa o introvire

| broOonetsSsyka1 a răspuns:

Doare tot timpul, Dupa cateva acte sexuale nu imi doare, dar la inceput o va mai durea poate ca ea nu imi e virgina si i-a curs sange, dar de durut o va durea un timp. Ptr ca ea inca este stramta big grin...