| annazakharova a întrebat:

Buna!happy

As avea o întrebare. Care sunt șansele sa fi rămas însărcinată daca am avut contact sexual neprotejat cu prietenul meu, in perioada menstruației? Menționez ca ejacularea s-a produs inafara vaginului.

Multumesc anticipat happy

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Bleakk cum a facut ala sex cu tine cand erai la menstruatie? si mai ales neprotejat HALELE MAICA SFANTA! dc va jucati cu focul ma oameni buni, va treziti cu un bastard care va va manca libertatea si banii si o sa va blestemati zilele, poate ai noroc si nu ramai bortoasa daca zici ca el a ejaculat in aer

| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea formarii unei sarcini nu poate fi niciodata exclusa, eliminata 100% fiindca poate exista probabilitatea de a se realiza insa este extrem de mica in situatia in care ciclul tau menstrual are o durata de circa 28 de zile. Intr-un astfel de caz in primele 8-9 zile ale ciclului menstrual (numarate din prima zi de menstruatie inclusiv zilele de sangerare) formarea unei sarcini teoretic se situeaza sub valoarea de 5% probabilitate, chiar si in cazul in care ejacularea spermei in vagin s-a produs voit/intentionat. Teoretic in aceste prime 8-9 zile ale ciclului menstrual, chiar si in cazul in care ajunge sperma in vagin o sarcina se poate forma extrem de rar cu totul accidental. In cazul in care nu a ejaculat in vagin si ulterior nu s-a mai penetrat vaginul, se poate afirma fara teama de a gresi ca nu ai motive sa-ti faci griji deoarece teoretic aproape ca nu exista posibilitatea formarii si instalarii unei sarcini. Multa sanatate.

| cristi10grei a răspuns:

In perioada menstruației? am citit cam de 10 ori! deci tu ai facut sex cand erai pe stop... ce sa spun sincer 2 infecti retarzi, foc

| Annap13 a răspuns:

Stai linistita, nu exista nici o sansa de sarcina, daca ejacularea s-a produs in exterior. Multa sanatate si mare grija!

| ArhLu a răspuns:

Daca e in afara nu prea ai cum sincer...dar nu mai faceti asta e f riscant