| ioana_5244 a întrebat:

as avea o intrebare:-s prietenul meu nu are deloc incredere in mine adica nu imi zice aboslut nimic.nu stiu ce relatie e astathinking trebuie sa aflu eu si dupa aceea sa il intreb si isi aminteste si el intr-un final ca a uitat sa imi zica.de facut nu i-am facut nimic adica nu l-am inselat sau alte chestii de genu. pur si simplu nu stiu ce sa fac ca sa il determin sa existe mai multa comunicare si incredere in relatia noastra? tin sa anunt ca suntem la inceputul relatie aproximativ o luna:-s.

7 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

După o lună nici eu nu aveam încredere deloc în prietena mea.
Stai liniştită. Încrederea va apărea progresiv pe măsură ce timpul trece.
Eu cred că sigur a păţit-o rău în trecut.
Eu încă nu am păţit să-mi fie călcată în picioare încrederea însă mereu sunt super-prudent.

Succes. Iubiţi-vă frumos.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun dar increderea se castiga! Trebuie sa-i castigi incredera prin faptele tale.Probabil ca a fost ceva, candva, care l-a facut sa fie temator si neincrezator fata de tine. Ceva ce pentru tine nu a insemnat nimic dar pentru el a insemnat mult! Sau poate este patit, s-o fi fript alta data si acum sufla si-n iaurt! Si cum vrei tu sa aiba incredere deplina in tine dupa numai o luna! Omul este precaut, si ar fi bine sa fi si tu.

| Corina a răspuns:

Draga Ioana, dupa numai o luna de prietenie, tu vrei incredere? Dupa cum a spus si d-na Anelaubed, increderea se castiga in timp. Nu toti oamenii sunt increzatori de la prima intalnire. Uneori, traiesti o viata langa un om si tot n-ai incredere in el, pentru ca nu-l cunosti indeajuns. Atata timp cat inca nu va cunoasteti bine, nici tu n-ar trebui sa fii asa de increzatoare. In ceea ce priveste comunicarea, sunt oameni mai emotivi, care nu-si deschid sufletul cu una cu doua, sau carora, pur si simplu, nu le place sa vorbeasca mult si nu considera important si necesar sa povesteasca orice. Eu pot sa-ti spun din proprie experienta acest lucru, caci si sotul meu este la fel. In acest caz, nu-ti ramane altceva de facut decat sa fii rabdatoare, increzatoare ca poate lucrurile se vor schimba cu timpul, sau pur si simplu sa nu dai importanta prea mare acestui fapt, daca vrei ca relatia sa mearga bine.

| anad a răspuns:

Probabil ii trebuie mai mult timp sa va cunoasteti si sa poata sa iti spuna unele lucruri fara retineri. Poate este mai timid sau este un tip mai tacut, dar poate fi si preocupat tot timpul de ceva si chiar uita sa iti spuna. Aceste lucruri se reglementeaza in timp.

| doctorz a răspuns:

Pai este simplu.Nu si o poate scoate din cap pe..."fosta"! Ori mai ai rabdare cu el, ori ...altul! Nu este cale de mijloc in dragoste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te astepta sa aiba incredere in tine dupa doar asa putin timp, crede-ma eu imediat am un an cu iubitul meu si inca ma lupt ma lupt sa imi castig increderea si nu e usor doar ca sper ca o sa fie bine si dupa toata osteneala mea sa primesc ce merit. tu trebuie sa ai grija si pasesti cum trebuie de la inceput...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cineva u poate sa te cunoasca in destul pentru ati castiga increderea intr-o luna! aveti nevoie de timp.sau dc nu incerci sa discuti cu el. poate nu est ceea ce cauta! zic si eu... dar u stii cel mai bine ce-i de facut!