| mtvdany a întrebat:

Buna As avea o mica intrebare: Sunt cu o fata de 3 luni si avem foarte multe in comun, radem, glumin, etc. Tin la ea foarte mult desi cu ea am cea mai lunga relatie, si simt in mine asa un gol spunandu-i ( Te Iubesc ) Stiu ca este cam devreme sa-i spun asta dar as vrea s-o fac spunandu-i prin Vorbe Fata in Fata si prin Fapte.
Nu prin sms, s-au alte chesti sunt un baiat iubitor care tine la cineva anume, si as vrea-a sa-i spun aceste mici vorbe. Cu adevarat din suflet.

Va rog sa nu va bateti joc, ca mai rar sunt persoace care vor sa faca aceasta mica fapta spunandu-i unei fete ce simnte el pentru ea.

PS: Rog seriozitate, nu sunt un copil de 15 s-au de 16 ani.

Un mic sfat va rog, Va multumesc foarte mult si sa aveti o zi cat mai placuta alaturi de cei Dragi

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cu alte cuvinte, cauti cel mai bun mod de a-i spune "Te iubesc"...foarte frumos!
"Te iubesc" se spune dintr-o suflare,privind-o in ochi si tinand-o de maini,ca sa o poti saruta dupa aceea.
"Te iubesc" se poate striga in mijlocul lumii,sa incremeneasca toti,pana si ea...dar e de prost gust, nu priveste pe nimeni asta, in afara de voi doi.
Asa ca sfatul meu ar fi s-o inviti la o cafea sau la o ciocolata calda si acolo, la fel, tinandu-i mainile intr-ale tale s-o intrebi frumos "Azi ti-am spus ca te iubesc?"...sau "Ti-am spus vreodata ce mult te iubesc?".
Daca ai si-un mic trandafir ascuns in haina, e inca si mai bine...
happy

| neutrino a răspuns (pentru greece12):

Nu ti-a venit niciodata sa-i spui, strigand din toti plamanii ca-l iubesti, fara sa ai sentimentul ca gestul tau este de prost gust, ci doar din descatusarea de a nu iubi in secret, si din parca dorinta de a arata lumii ca el este acea persoana?

| greece12 a răspuns (pentru neutrino):

Ba mi-a venit si-am si facut-o,dar eram singuri prin munti!
Niciodata n-am simtit ca iubesc in secret, stii mereu se "vede" de la distanta cand doi oameni se iubesc intr-adevar, din felul cum se privesc, cum isi zambesc, din mii de gesturi cu care se inconjoara unul pe celalalt ca un dans in doi cu cod secret!
happy

| mtvdany explică (pentru greece12):

Am inteles indea unde vre-i sa ajungi, dar nu vreau s-o fac la o cafea s-au la o ciocolata calda, ci intr-un loc frumos si nu in oras la bar s-au altundeva, vreau sa o surprind cu ceva frumos si spunandu-i cu adevarat ca ( Te Iubesc ) Ca si alte persiane, ma iubesti, da, nu se face asa iubirea este rara, si mai alea, rar mai dau de o persoana ca ea care tine mult la cineva anume si eu la fel sunt sufletist si iubitor, si nu vreau sa-m bat joc de cineva anume, vreau sa fac ceva frumos sa nu uite acea zi spunandu-i Te Iubesc. Iti multumesc pentru atentia acordata, si o zi cat mai placuta sa ai happy

| neutrino a răspuns:

Intr-adevar, dupa modul in care scrii, nu poti avea 15 ani. Daca si fata stie sa scrie ca si tine, atunci intr-adevar aveti multe in comun. Pana acum tu ai cea mai lunga relatie care, de fapt, nici nu a inceput. Ai inceput sa ne spui ca ai o intrebare, pe care ai uitat sa o pui. Dupa aceea ne-ai spus ca simti ca trebuie sa-i spui ei despre marea ta dragoste, prin "Vorbe Fata in Fata si prin Fapte". Inteleapta idee, dar sa nu uiti ca fata doreste si vorbe, dar asteapta din partea ta, multe fapte. Iti multumesc pentru originalele tale urari si-ti doresc "O zi buna!"

| mtvdany explică (pentru neutrino):

Intr-adevar corect, nu am 15 ani dar am peste 18, si nu vreau sa specific varsta mea, Am specificat mai sus daca ai fi fost cata mai atent, Prin Vorbe si Fapte spunandu-i Te Iubesc ( un mic sfat de la voi ) asta asteptam eu de fapt ca sa stiu, ce si cum sa fac si cum sa actionez sa-i spun happy Iti multumesc pentru timpul acordat, si atentia ta, o zi cat mai placuta happy

| Conficker a răspuns:

Ca sa-i poti spune, in primul rand, NU FOLOSI internetul sau telefonul. In al doilea rand trebuie s-o cunosti indeajuns de bine pentru a-i declara cuvintele alea. Adica trebuie s-o cunosti foarte bine, sa stii ce-i place, ce nu-i place, sa ajungi sa cunosti ce va face in anumite situatii, sunt niste exemple dar esenta te intereseaza pe tine. Stiu ca ma repet cand zic sa-i spui fata-n fata nu pe internet sau prin sms.

| viataeopoveste a răspuns:

Esti indragostit mai mult ca sigur, si ar fi un lucru minunat sa ii spui asta uitandu-te in ochii ei.Fa-o cu curaj nu ai nimic de pierdut :* Bafta

| viatanuerozcumpare a răspuns:

Sunt fata si stiu exact ce isi doeste o fata de la iubitul ei, in ziua de azi " te iubesc " a ajuns sa fie o declaratie spusa foarte usor. fara sa se mai simte emotia care ar trebui sa fie.din pacate..insa incearca sa ii arati prin fapte cat de mult o iubesti, prin cele mai mici gesturi, foarte multa lume nu mai pune accent pe gesturile marunte...pe lucrurile simple care semnifica cu adevarat dragostea pura. iubirea nu se arata prin cadouri scumpe, bani sau alte chestii, fii alaturi de ea atunci cand ii este greu, intreab-o daca a mancat, daca se simte bine, faceti impreuna plimbari in parc. fa-o sa zambeasca si evita sa faci chestii care stii ca o deranjeaza. arata-i ca te bucuri de fiecare moment petrecut impreuna, fiecare zi care trece, arata-i ca nu te intereseaza si nu-ti pasa de nimeni infara de ea si daca ea te iubeste si va iubiti cu adevarat mergeti cu dragostea voastra prin viata pana la adanci batraneti.nu lasati sa se stinga dragostea dintre voi, dragostea e o floare rara, atunci cand o gasesti sa nu o risipesti! mult succes!

| mtvdany explică (pentru viatanuerozcumpare):

Dupa ce mi-ai spus tu toate aceastea, eu deja le-am pus in aplicatie, vorbesc cu ea foarte deschis la ori ce, si ea la fel. Nu este genul de persoana materialista, si nu este o persoana de cluburi, baruri etc. este o fata cuminte de casa, si eu la fel un baiat de casa, care avem multe in comun aman 2. I acord atentie, sunt cu ea cand suntem afara, radem, glumim, suntem cu zambetul pe buze, in fiecare zi vb cu ea cat mai multe happy Si eu simt pentru ea cv anume spunandu-i ( Te Iubesc ) Si mai ales vad ca si ea e la fel ca si mine, si daca i spun acele mici vorbe cu adevarat din sufle, pentru ca tin la ea foarte mult. Iti multumesc pe acest mic sfat si voi incerca eu sa pun cv in aplicatie spunandu-i. O zi cat mai placuta sa ai happy

| IonelaSolovastru a răspuns:

Parerea mea e ca a trecut destul de mult timp, si daca simti asta ar trebui sa ii spui. Daca o iubesti, trebuie sa stie.