| anonim_4396 a întrebat:

As avea si eu o problema...
Suntem impreuna de 1 an jumate, eu am 18 ani si el 24 de ani! Insa am unele dubii in privinta lui, adica n-am fost niciodata la el acasa si nu mi-a facut cunostiinta cu nimeni din familie...Ai mei nu stiu de el, dar el zice ca parintii lui stiu de mine.Si nu inteleg de ce nu vrea sa merg la el? Mai ales ca el vine cu propuneri la mine si cand vine vorba de mers la el se "foieste" si gaseste mereu scuze! Oare ar fi un pas corect sa ma culc cu el?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, pai depinde...cred ca ar trebui sa porti o discutie serioasa cu el sa vezi care e motivul pentru care nu vrea sa te duca la parintii lui, sa stii ca unii barbati nu vor sa te duca nu neaparat ca nu vrea o relatie serioasa, dar poate ii este rusine cu parintii lui, din pacate mai sunt astfel de persoane, poate ca parintii lui ar spune mai multe despre el si l-ar pune intr-o lumina proasta si el nu vrea sa te duca la ei din acest motiv...sau cel mai aiurea ar fi daca cumva el ar avea pe alta care parintii lui o stiu, sper sa nu fie asa, dar are el ceva de nu vrea sa te duca la ai lui dupa un an jumate de relatie, e cam dubios, incearca sa afli si tu spune-i ca daca vrea sa aveti o relatie cu adevarat serioasa si sa te culci cu el, sa ii vezi parintii ca asa ar fi normal... oricum sa te culci sau nu cu el...asta tu sti mai bine daca merita sau nu, iti poti da seama dupa felul cum se poarta cu tine si cum iti vorbeste!

9 răspunsuri:
| georgiana a răspuns:

Daca tu esti pregatita si iti doresti asta din suflet, da.

| Corinne a răspuns:

Daca tu il iubesti si esti sigura ca te iubeste si el.nu cred ca ar fi un pas gresit.cat despre dubiile tale.ar trebui sa vorbesti cu el deschis si sigur el te va face sa intelegi motivul pentru care nu vrea sa-i cunosti familia.

| EUSIATIT a răspuns:

Sa inteleg ca sunte ti prieteni nu si iubiti .sau...deci nu te ai culcat cu el? acum nu stiu ce ai dori sa i cunosti familia? daca ar fi o fam...saraca sau .nu stiu la ce te astepti si el te iubeste sau il iubesti si tu?//,,, nu te am inteles... ce doresti?/? va ti facut planuri de casatorie?// e bine sa meditezi fff bine si apoi vezi daca ti doresti cu adevarat... nu e pentru o zi sau 2.nu te grabi. esti fff tinara vei mai cunoaste si alte persoane ok? mai vb

| laraandy a răspuns:

Eu zic sa nu faci acest pas...ai rabdare, discuta cu el, intreaba-l ce se int cu el de nu vrea sa te ia acasa.totusi sunteti impreuna de 1 an jum,,, este ceva.cred ca sunteti intr-o rel serioasa...incearca sa vb cu el si spune-i exact ce vrei.

| utzuman2006 a răspuns:

Incepand cu sfarsitul : sfatul unor prieteni virtuali nu tine loc de inima...deci doar inima ta decide daca vrea sau nu si o relatie sexuala introdusa in ecuatia si asa destul de complicata a iubirii...
In ceea ce priveste faptul ca el ezita sa mergi la el acasa...sunt sigur ca e stanjenit de conditia lui sociala... ii e rusine mai ales daca tu ai o conditie sociala superioara...
Ce ar trebui sa faci?
Da-i de inteles ca il iubesti indiferent de situatia lui materiala, indiferent de relatia lui cu parintii, fa-l sa treaca peste stanjeneala faptului ca nu e la nivelul tau...
Sfat dat din propria mea experienta...succes...sa fi iubita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu inseamna ca daca suntem iubiti trebuie obligatoriu sa ne si culcam impreunaraised eyebrows
mai ales ca de curand am facut 18 ani...
pai el a spus de multe ca ori ca imi face cunostiinta cu familia lui si de aia as fii curioasa, totusi e 1 an jumate la mijloc, nu 2 zile! el mi-a dat de ziua mea un inel de logodna.atunci nu as avea dreptul sa vreau sa-i cunosc familia?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai unde sa t culci cu el daca nici nu te duce acasa?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i ca daca nu te prezinta parintilor lui atunci te desparti de el!

| lullaby_6356 a răspuns:

Nu ar trebui sa te culci cu el! eu cred ca are pe altcineva care poate sta la el sau poate nu este cine spune el ca este... eu zic sa pui capat relatiei