| CassianR a întrebat:

Buna! As dori sa aflu parerea doamnelor/domnisoarelor. Ce inseamna un barbat "dur" sau "tare" ce il caracterizeaza?
Mi s-a spus de multe ori, de catre femei pe care le plac, ca lor le plac barbatii duri sau tari si ca nu as fi unul dar niciuna nu a stiut sa explice de ce. Asa ca m-am gandit sa va intreb si pe voi, desi nu ne cunoastem, la modul general, ce face un barbat dur/tare? Sunt convins ca nu se refera la aspectul fizic sau la a fi agresiv, 1 la mana, eu personal fac culturism de 15 ani si asa mi-am dat seama ca nu se refera la fizic, si 2 la mana, din cate stiu eu, femeilor nu le plac tipii duri sau cei care le incalca spatiul personal/intim prea repede, deci trebuie sa fie altceva decat fizic/agresivitate. Voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ele vor un barbat asumat, sincer, care spune adevarul in fata. Care spune lucrurilor pe nume. Care are incredere in el si este hotarat, care ii ofera acea stabilitate si se simte in siguranta cu ea. Nu vor sa fie un agresiv si sa fie un smardoi care sa le bata toata ziua.

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Personal, nu mi-au placut niciodata barbatii duri, tari, agresivi sau musculosi fiindca i-am asociat cu oameni limitati intelectual, incapabili sa isi controleze impulsurile fizice, nefiind cizelati si educati.
Practic ii percep ca pe niste brute, fara educatie care gandesc ca duritatea, taria si agresivitatea ii face pe ei "mai" barbati.
Prefer barbatii inteligenti care sunt calmi, relaxati, blanzi, sinceri, politicosi, cu muschi "normali", preferand tipul atletic in loc de cel culturist ori masiv.
Aparent, nici tie nu ti-a ajutat la nimic, crescutul muschilor sau duritatea comportamentului, ca dovada ca ai 28 de ani si esti singur.
Din nefericire, fetele si femeile nu sunt interesate de duritatea, taria si agresivitatea unui barbat cu muschi, ci de sensibilitatea lui, de blandetea si calmitatea cu care sunt tratate.
Daca ai fi capabil sa te schimbi, probabil ca tui-ai schimba si sansele sa agati femeie si sa fii fericit.
Inca un sfat: evita sa mai minti, fiindca asat este un alt motiv pentru care esti parasit atat de rapid.
(ma refer la postarile tale anterioare, de pe celelalte conturi)

| CassianR explică (pentru Violleta2022):

Înțeleg ce spui, uite că mai sunt fete care preferă bărbații duri, destule, din câte am înțeles de pe aici și de pe YouTube (ești celebră pentru mesaje amuzante dacă nu știai, uite te la Silviu Faiăr) ai peste 50 de ani, deci prin urmare nu ai de unde să știi cum gândește o femeie mult doar pentru că ție nu îți plac bărbații nu înseamnă că tipelor mai tinere nu le plac, am zeci de exemple. P.S mă confunzi, eu nu am făcut postări de pe alte conturi, dacă am mai fost cineva pe aici cu numele și poza mea care punea întrebări în numele meu înseamnă că era un cont fals! Nu obișnuiesc să folosesc minuni cu femeile, sunt destul de matur să îmi dau seama că nu vor ține mult, și pe măsură ce ne cunoaștem își vor da seama că mint, repet dacă ai văzut alte postări pe aici în numele meu nu înseamnă că am fost chiar eu!

| Violleta2022 a răspuns (pentru CassianR):

Se pare ca nu poti distinge intre raspunsurile normale si cele date la misto, daca tu crezi ca fetelor le plac baietii duri.
Daca este asa cum spui tu, cum de esti singur la 28 de ani?

| CassianR explică (pentru Violleta2022):

Îți voi răspunde cu o întrebare: de unde știi tu că sunt singur? Este prima dată când te comporți de parcă mă cunoști la perfecție și îmi cunoști toată viața mea, habar nu ai cine este persoana din spatele acestui cont dar te comporți de parcă ai știi foarte bine, doar pentru că vino aici și pun întrebări despre femei nu înseamnă că sunt singur, ce înseamnă că vreau să aflu de ce am fost refuzat în trecut.

| Violleta2022 a răspuns (pentru CassianR):

Nu exista nici o femeie in viata ta, tot FB-ul tau arata un barbat singur, trist si probabil frustrat din cine stie ce motive.
Dar dupa cum jignesti pe aici in stanga si dreapta, nici nu ma mir ca esti si vei ramane pe veci singur, fiindca nu ai bun simt, nu ai maniere, nu ai educatie si nu respecti femeile! Acestea sunt motivele pentru care ai fost refuzat in trecut de femei si crede-ma, daca nu inveti sa respecti femeia, nici una nu va sta alaturi de tine!

| SfarcDeCrocobaur a răspuns:

Ai 28 de ani.Deci cum faci tu culturism de 15 ani? rolling on the floor

| CassianR explică (pentru SfarcDeCrocobaur):

Efectiv merg de la 13 ani, de ce? Pare imposibil?

| SfarcDeCrocobaur a răspuns (pentru CassianR):

Da,pare imposibil ca dupa 12 ani de culturism sa arati asa:

https://youtu.be/TDanfm36yhA

Ce-i cu tatele alea de capra la tine, pufuletule? Si aripioarele alea... laughing

| CassianR explică (pentru SfarcDeCrocobaur):

Asta e o gluma proasta sau? De unde pana unde ai ajuns tu la concluzia ca eu sunt ala? Eu nu postez nimic cu mine pe internet, evident ca nu ai de unde sa stii cine sunt eu si cum arat, astazi mi-am facut cont, e prima data aici. Am sa o iau drept o gluma proasta! Mergi si canta la alta masa...

| CassianR explică (pentru SfarcDeCrocobaur):

Uite prietene asta sunt eu https://ibb.co/3ybZ8mT 15 ani de sala, natural, probabil o sa spui ca sunt prea slab pentru cineva care face de 15 ani, simt ca asta vei spune, insa aia care sunt ditamai animalele sunt dopati, eu asa arat de 5 ani, nu am mai crescut si nici nu vreau.

| SfarcDeCrocobaur a răspuns (pentru CassianR):

A,si realizezi ca tipul din poza asta nu este acelasi cu cel de la avatarul tau, adica adevaratul "tu"? laughing

| CassianR explică (pentru SfarcDeCrocobaur):

Ba da, ăla sunt eu, nu mă cunoști că sa spui că sunt sau nu, ești doar un puști invidios pe bune, nu e că și cum ai tu de unde sa știi cine sunt eu cu adevărat, nu îți mai da importanță că după cum vezi nu te ia nimeni în seamă. Dar ca să te convingi că sunt eu, salvează imaginea la tine în calculator și dă o căutare pe Google pe Google image search și ceva găsi unde se găsește poza aceea, vei vedea că în afară de TPU nu îți va părea nimic pentru că eu poza asta nu am pus o nicăieri, în poză era altcineva și eu aș fi furat imaginea ai fi găsit în altă parte respectiv ai fi găsit tipul de la care ar fi fost furată, dar caută singur și ai să te convingi: Poza este a mea, nu aș avea de ce să pun poze false aici, că sa obțin ce? Dacă ar fi fost un site de dating ar fi fost altceva, dar dacă un site unde facem schimb de informații nu aș avea de ce să folosesc poze false. Nu ai decât să vorbesc singur de acum deja ai primit report.

| SfarcDeCrocobaur a răspuns (pentru CassianR):

rolling on the floor

| CassianR explică:

laughing multa lume crede asta, modelul cocalar.