| oups11 a întrebat:

As dori sa imi dati si mie cateva sfaturi.Am 17 ani si am o relatie de un an si doua luni cu un baiat cu cativa ani mai mare decat mine, mai exact cu sase ani.Mama mea este plecata in Italia, si stie de aceasta relatie, dar eu locuiesc cu buncii mei care sunt putin mai stricti.Nu stiu ce sa fac, as vrea sa le spun dar nu am curaj. mi-e teama ca nu vor fi de acord, sunt disperata, nu stiu cum sa le spun pentru ca vreau sa ii fac sa inteleaga. Mi-e greu sa ma ascund de ei, si am ajuns sa ma rog de asa zisele mele "prietene" sa ma lase sa ma vad cu el fara sa ma parasca. Vreau sa numai fiu la mana nimanui, pentru ca din aceasta cauza ne si certam foarte des, eu sunt geloasa.Nu vreau sa se termine si nici el nu vrea.Astept un sfat.Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| 1DPinkpOint a răspuns:

Stai linistita.Nu esti nici prima nici ultima fata care are o relatie cu un baiat mai mare cu cativa ani.majoritatea fetelor cauta baieti mai mari.Inclusiv eu.Plus ca esti aproape majora si esti constienta de deciziile tale.prin urmare nu mai esti un copil.ar trebui sa te inteleaga din moment ce pana si mama ta te'a inteles:iti place baiatul si gata.Du-te la ei, spune-le si daca nu le convine spune-le ca ei nu pot sa ia decizii pentru tine-totusi nu le spune de cat timp esti cu el. spune-le ca esti de vreo doua luni ca l'ai cunoscut si ca ti se pare de treaba.si ca vrei sa il cunost mai bine avand o relatie cu el.big grindaca se supara, asta e.nu'i poti multumi pe toti.big grin.te pup si mult succes.:*happy

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai asteapta putin ca faci 18 ani si atunci le zici linistita la bunici ca ai relatie si ei chiar daca nu sunt de acord nu ii bagi in seama deoarece esti majora si viata ta o faci cum vrei.

| ignore a răspuns:

Spunele bunicilor spune-le ca stie si mama ta si prezintal sal cunoasca si ei.

| KaterinaPetrova a răspuns:

1.diferenta de varsta este prea mare.
2. cred ca ai cam 14 ani
3.nu stii ce e mai bine pentru tine

gandeste-te!

| BoTiK a răspuns:

Important este ca mama ta sie si nu are nimic nimic impotriva. Daca vei vorbii cu bunicii tai te vor face sa plangi cu siguranta deoarece ei au ideile astea mai comuniste si sigur nu ar intelege asta.In ceea ce priveste problema cu prietenele tale consider ca acestea nu sunt atat de apropiate de tine precum zic. daca ar fi fost prietene cu adevarat te-ar fi acoperit.Mai bine las'o asa cum este.Sunt sigura ca bunicii tai sunt contra.Baftahappy

| Snk01 a răspuns:

Pai din moment ce mama ta stie de aceasta relatie si e de acord, bunicii nu mai au ce sa iti faca. Oricum esti aproape majora deci iti poti lua viata in propriile mainiwinking

| IuliaJuly13 a răspuns:

Spune-le bunicilor, daca i-ai spus mamei care te-a nascut, ce treaba au bunicii? Zi-le ca mama ta e de acord! Sper ca te-am ajutat!

| Haios a răspuns:

Eu zic sa ii lasi pe bunci sa nu le spui si sa vorbesti numai cu mama ta despre aceasta relatie. Normal ca prietenele tale se supara pe tine daca te intalnesti cu el in fiecare zi si pe ele le uiti. Incearcsa sa creezi u nechilibru. Vorberste despre acest lucru si cu iubi tau.

| MaRrYana a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbesti cu bunicii, chiar daca nu o sa inteleaga d la inceput cu timpul o sa fie de acord. daca mama ta e de acord si stie de relatia voastra o sa se obisnuiasca si bunicii! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multi inainte! Eu cred ca ar trebui sa le zici bunicilor, poate la inceput nu o sa le pice bine, nu stiu... explica-le in asa fel incat sa inteleaga ca nu-i nimic rau( in a umbla cu baiatul respectiv) si ca il iubesti.Varsta nu conteaza! Sa fie intr-un ceas bun. big grin