| anonim_4396 a întrebat:

as dori sa ma ajuta-ti cu ceva. am vorbit cu un baiat timp de 2 ani el este plecat in Chicago desi vorbeam zilnic cu el. acum de craciun a fost in ro a stat vreao 2 luni si ceva, a facut multe "prostii" inselat chestii alea alea. m-a durut foarte tare i-am iertat multe foarte multe. dupa ce a plecat am mai vorbit vreo 2 saptamani dupa care am vazut niste conversatii la el pe id care mi-a ajuns la capatul limitei si i-am scris sa nu ma mai caute altul si foarte multe chestii, dupa care dupa o perioada am regretat ce am zis pentru ca tin foarte ult la el si ma doare foarte tare sad i-am cerut iertare a zis ca ma iarta dar nu ne-am impacat adica ma iarta ce am scris in mesaje desi am scris doar adevarul! spuneti-mi daca stiti careva cum as putea sa il uit? sa nu ma mai doara asa tare! am iesit cu amici peste tot la club la chefuri dar tot la el mi-e gandul si ma doare foarte tare!
vreau sa il uit dar nu stiu in cum sa fac! desi am vb cu el a zis ca sa iubesc pe altcineva ca el nu ma merita. dar nu e asa simplu sa iubesti pe altcineva cum crede el sad uneori regert ca i-am zis chestile alea dar a facut foarte multe,
cum sa il scot din suflet? ce sa fac? el e o fire mai sensibila mai nervoasa, ambitios! un sfat ceva despre ce am scris! multumesc! si inca ceva: o sa il uit vreodata? o sa ma doara toata viata? cat tine suferinta asta?crying((

Răspuns Câştigător
| cicika a răspuns:

Buna! a fost facut un studiu despre cit tine ca sa uiti un baiat si tine cap jum de an sau mai putin, nu te gindi la el incearca sa gasesti o okupatie interesanta si gandeste-te la tot raul e care ti la facut si poate atunci o sa realizezi ca merita sa-l uiti! Succes! Funda?

4 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Trebuie sa iti gasesti o ocupatie care sa iti distraga atentia, si in timp sentimentul de dor va scadea in intensitate, pana ce va disparea.
Dar mie mi se pare interesant cum de ai ajuns sa iubesti un tip pe care nici macar nu l-ai prea vazut.

| Amedeia a răspuns (pentru MasterOfDisaster):

Si mie mi se pare interesant cum a ajuns sa il iubesc... cred ca obisnuinta sau mi-a facut ceva! inaintea lui am avut primul meu prieten cu care eram zi de zi timp de un an...prac a fost prima mea iubire l-am iubit foarte mult si el pe ine dar parintii lui ne-a despartit si s-a terminat totul! dupa 3 saptamani l-am cunoscut pe respectivul baiat din Chicago si nu pot sa zic ca l-am iubit la inceput doar mi-a placut de el, el a mers in Chicago vorbea zilnic.a vn acasa iar a plecat si tot asa.deci se pare ca am ajuns sa tin foarte mult la el( asta e viaata )

| Liliana1981 a răspuns:

Cum naiba sa iubesti pe unul care nu este interesat de tine? Revino-ti in fire....ai pierdut partenerul de conversatie, nu iubirea vietii tale!

| elenaelena1112 a răspuns:

Persoana iubita o uiti cam greu... Dar fato deschide ochii el nu te merita nici macar nu e langa tine. nu cred ca te mai iubeste. sfatul meu e sa iti refaci viata inca o data. sa incepi sa vorbesti cu altii si poate iti vei gasi un iubit si un baiat care sa te iubeasca si sa te faca fericita. Intre timp iti va trece de el si mai ales daca iesi cu altcineva ai sa vezi incearca sa ai o ocupatie sa nu te mai gandesti la el si mananc ciocolata laughing ciocolata iti da o energie pozitiva. doar incerca sa nu te mai gandesti la el iti va trece de el sunt sigura te pup si sper ca sfatu meu sa te ajute si sa primesc funda:*!