| manuazs a întrebat:

Buna as dori sa stiu si eu daca ma masturbez rezist mai putin, ca eu am o problema rezist foarte putin la pat si mi-a spus prieteni ca aia care sa masturbeaaza foarte dez rezista mai putin la pat e adevarat?
masturbarea afexteaza rezistenta?
era saptamani cand ma masturbam si zilnic oare asta mia afectat rezistenta la pat?

6 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Nu are nicio legatura cu intrebarea ta, dar citind-o, mi-am amintit un banc: "Sunt cel mai bun amant. Ma antrenez mult... singur" laughing

So... poti evita o ejaculare precoce, concentrandu-te si lasand emotiile, atunci cand faci sex.

Răspuns utilizator avertizat
| zayidee a răspuns:

Da, masturbarea afecteaza si rezistenta la pat. incepe si te mai abtine si tu. nu mai accesa site-uri xxx, si cand iti vine sa o faci, cauta-ti alta ocupatie. am citit pe un forum, ca e cam greu sa te lasi, dar cu vointa.treci peste

| WickedBoy a răspuns:

Fa altceva dudewinkingNu toata lumea e doar sex si atatstraight facecauta un hobbylaughingdeseneaza, canta, etchappy

| vasiledumitru a răspuns:

Cred ca ai facut destule pacate masturbandu-te si acum cineva rau isi bate joc de tine, ca ai mers pe calea lui. Si crezi ca daca vei face sex te vei simti mai bine, te amagesti.
Asa cum acum deja incepi sa regreti ca te-ai masturbat, vei ajunge sa regreti amarnic ca te-ai masturbat si ai facut sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ce se intampla daca ai pus mana mai mult pe p... decat pe carte? Ai devenit un analfabet onanist. Totusi o sa-ti spun ca a te masturba inainte de a intretine un act sexual te poate ajuta sa rezisti mai mult cu contitia sa poti sustine fizic si mental actul propriu zis. Rezistenta este un act de autocontrol, daca organismul nu e antrenat dpdv fizic... nu poate. Ai grija pe ce pui mana!