| stargirlx a întrebat:

As dori sa stiu si eu.
Sunt cam stresata probabil si nu stiu din ce cauza imi intarzie menstruatia. Luna asta nu mi-a venit inca, iar contact sexual nu am avut de cateva luni. (pana acum mi-a venit, neregulat) si acum imi curge un lichid alb. pana acum nu mi s-a intamplat asa ceva. am si mancarimi. si nu mai suport. Ce e de facut? straight face Poate fi o raceala? Nu vreau sa merg la doctor.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la ginecolog. Nu e o raceala. Este fie o candidoza, fie o infectie transmisa sexual. Daca nu o tratezi urgent si corect, o sa se cronicizeze si o sa fie greu sau imposibil de vindecat. Du-te la ginecologul care te consulta de obicei.

2 răspunsuri:
| stargirlx explică:

sad nu pot merge la ginecolog de capul meu. sunt inca minora. si sincer mi-e si rusine. am cerut ajutorul aici pentru ca nu am cu cine sa vorbesc. eu stau cu o ruda. si nu prea pot sa-i spun tot.
Nu exista un medicament care l-as putea lua fara prescriptie medicala?

| RuXx_9720 a răspuns:

Ca sa stai linistita, fa un test de sarcinawinking iti arata el totul. sau vorbeste cu cineva matur si de incredere despre asta.La doctor poti sa mergi si fara un insotitor. Iar cu ciclul, daca oriucm era neregulat n-ar trebui sa-ti faci atatea probleme, dar nici sa nu ignori lucrurile astea.
succes!happy