| SmileSiAtat a întrebat:

As dori si eu niste sfaturi despre cum as putea sa uit un baiat pe care il iubesc enorm de mult de vreo 4 anicrying. M`a facut de atatea ori sa sufar dar eu ii cad mereu la picioare deoarece il iubesc enorm de mult, si as vrea sa-l uit.Va rog eu mult de tot niste sfaturistraight face. Dau funditalove struck

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ești îndrăgostită de el iar lui nu-i pasă.
Încarcă-ți timpul cu activități care te bine dispun!
Pa, pa.

| Visecolorate a răspuns:

Te inteleg si eu sunt in aceeasi situatie. Tot 4 ani sunt oh go on problema mea e ca atunci cand cred ca l'am uitat sau cel putin am inceput sa il uit revine iar in viata mea happy si ma da peste cap. Nu stiu ce sfat sa iti dau, pentru ca sunt in aceeasi oala. Dar iti spun sa incerci sa iti ocupi timpul cu activitati care iti plac [ex:dans, muzica, pictura-depinde ce iti place], iesi cu prietenii/ colegii. Plimba'te cat mai mult, fa poza, asculta muzica, citeste. Fa orice iti place. Alt prieten nu stiu daca sa te sfatuiesc sa iti faci pentru ca mai rau te'ai amagi dupa parerea mea. Fa tot ce iti place, zambeste, nu uita sa fi tu. Si nu in ultimul rand: nu-l mai lasa sa creada ca ii mananci din palma. Fi mai rece, mai indiferenta[doare], nu ii mai crede toate vorbele, macar incearca sa inveti sa te prefaci ca esti bine in preajma lui [in caz ca nu e chiar asa]. Nu'l lasa sa vada ca suferi si ca iti e greu. :* Bafta.

| MaditsSaaa a răspuns:

Iubita,te inteleg perfect crying(, din pacate si eu sunt in situatia asta.numai ca la mine sunt numai 2 ani
Nu stiu ce sa-ti zic, nu-s in masura sa dau sfaturi, dar sunt aici pentru tine daca ai nevoie sa vorbesti cu cineva... daca te intereseaza cere-mi id-ul
Te pup :*

| Lexii a răspuns:

Ce ai tu nu e iubire(daca ar veni din ambele parti poate ar fi). La tine e obsesie. Incearca sa mai iesi in lume si sa mai cunosti si alti baieti pentru ca sunt o gramada.
Succes!

| 4b a răspuns:

Offf slabiciunea asta...s-o ia saracia; mai Smile, daca baiatu' nu te mai iubeste, uita-l; mdaaaaa, asta stii si tu, numai cum?! pai... ocupati timpul cu multe activitati astfel incat sa nu mai ai timp si de altceva; nu te sfatuiesc sa-ti faci preten, pentru ca asa te amagesti singura; tu ai nevoie de timp ca sa-l uiti, nu de vreun destept pe langa tine sa-ti tina de urat. Intelegi?!
Hai ca potihappy succes

| maria56 a răspuns:

Si eu am fost intr-o situatie asemanatoare. Am reusit sa trec peste ajutata de un alt baiat la care am reusit sa tin dabea dupa 3 luni dupa ce am ales sa fac dragoste cu el. Oricum iti spun sincer ca asta nu e solutia. Cum a spus si Legiuitoarea o foarte buna solutie este sa iti ocupi timpul cu altceva sa iesi prin oras cu prietenele sa radeti lucruri de genul asta.

| Anonim_4466 a răspuns:

Gaseste-ti alt baiat si nu te mai gandi la cel vechi!