| AnaAna29 a întrebat:

As vrea niste sfaturi.Mie nu prea imi place de prietenul meu, dar simt ca il iubesc.El ma iubeste, mi-a dovedit asta si spune oricui ca ma iubeste(nu e genul sa profite de o fata).Ce as putea face?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Am impresia că tu nu ştii ce vrei.
Mergi mai departe,dacă pare un băiat serios, îngrijit, respectuos, n-are ce să-ţi placă, poate nu ai suficientă încredere în el.
Te pup!

| NuMaContrazice a răspuns:

"Mie nu prea imi place de prietenul meu, dar simt ca il iubesc" - nici tu nu sti ce vrei... straight face

| e1xtz a răspuns:

Ce varsta ai? ...si oricum ar fi, nefericitul a avut nesansa sa te cunoasca

| Raiiiisa a răspuns:

Nu iti place? Cum poti sa il iubesti si pe langa asta mai esti si cu el?
Cred ceva din tine iti spune ca nu il placi, dar nici tu nu stii ce vrei si pe de alta parte nu ai vrea sa te desparti de el.
Ce sa faci? Sa iti deschizi ochii, cred ca el nu este ceea ce iti doresti si odata intrata intr-o relatie cu acesta chiar daca nu iti place, tu mergi inaintestraight face

| tr3ig a răspuns:

Nu inteleg, cum poti sa spui ca nu iti place de el da il iubesti? in ce sens nu iti place de el? e urat? e tzaran? sau cum? si cum il iubesti? pentru ca are bani sau pentru ce? atata timp cat tu il iubesti, atata timp cat simti lucru asta, simti dragoste pentru el, simti acei fluturasi in stoamc atunci cand esti in preajma lui, atunci nu ar trebui sa mai conteze nimic, nici frumusetea(care este trecatoare), nici banii(care sunt doar hartii colorate) nici nimic, mai ales ca zici ca si el te iubeste pe tine si ti-a demonstrat

| ORDKEO a răspuns:

Nu exista asa ceve, adica il iubesti da nu-ti place, ce nu iti place? nu ai cum sa iubesti pe cineva daca nu iti place acea persoana.

| jojojojome546 a răspuns:

Deci sa inteleg ca il iubesti dar la suflet nu la aspect.Stiu cum e, nu cred ca are rost sa stati asa in nestiinta de cauza vorbiti si sune-i adevarul daca zici ca e asa bun cu tine.vedeti ce puteti face si poate continuati poate nu, mai sunt baieti in lume si poate gasesti pe cineva care sa-ti placa pe de-antregul happy

| elis1999 a răspuns:

PAI. daca el t iubeste si u pe el trebuie sa fie o relatie stabila daca tu nu mai iubesti asa tare atunci ce sa zic ca asta nu prea e relatie.

| ClauditssaCiopiiCiopii a răspuns:

Cum adica nu it place? Nu cred ca mai conteaza cum arata daca zici ca il iubesti... Cand iubesti pe cineva ti se pare ca e cea mai frumoasa persoana din lume.