| CoCo16 a întrebat:

Buna ..as vrea sa aflu si eu parerea voastra despre una din problemele mele. Am o relatie de 2 ani (am 19 ani) si urmeaza sa imi dau bacul..si bineinteles sa urmez o facultate.Insa as avea o problema ..imi iubesc mult prietenul dar el lucreaza si mi-a spus ca daca vreau sa merg la facultate si mai ales la camin relatia noastra se va termina.Ce pot sa fac sa le pot duce pe amandoua? Va rog.mi-ar fi de ajutor sfaturile voastre.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Cosmotel a răspuns:

Spune-i ca ar trebui sa aiba incredere in tine si ca viata de camin nu-i chiar ca in filme, gen numai sex si bautura. laughing)

| Zeref a răspuns:

Daca el ti-a zis asa inseamna ca stie cum e.Una e din auzite si alta e cand esti acolo.Trebuie sa-l faci sa aiba incredere in tine.Crede-ma stiu cum este asa mi-a zis si prietena mea cand am plecat, dar, la noi e altfel big grin.Majoritatea cazurilor in situatia ta se despart sau daca accepta nu rezista mult, pentru ca iti vin filme in cap si devii paranoia.Ia o decizie si vorbeste cu el.

| tontonel a răspuns:

Parerea mea si numai a mea-cand un barbat iti pune interdictii aberante e plin de egoism-nu are incredere in tine-sau daca are-se gandeste doar la el, si viitorul tau? viitorul vostru'? daca are intentii serioase nu i-ar sta mai bine langa -doamna doctor, profesor, inginer-si copii vostri nu ar avea o viata mai buna in zilele astea atat de grele? dar asta e doar parerea mea