| Andreeea97 a întrebat:

As vrea sa fac sex cu prietenul meu, eu am aproape 17 ani iar el are aproape 20. Suntem impreuna de 5 luni si mi-a dovedit de n ori ca ma iubeste. Mi-a spus ca ma asteapta cat vreau, dar el inainte facea mereu sex, si nu vreau sa astepte dupa mine. Ma simt prost. cum as putea sa il multumesc in pat, adica sa ma descurc cat de cat incat sa ii placa?

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Motivele pentru care doresti sa-ti incepi viata sexuala sunt foarte naive, scuza-ma.
Ca si nelinistea ta sa-i placi in pat.
Cand el ar trebui sa fie coplesit de acest gest si sa nu stie cum sa fie mai bland si mai atent!
In fine, e hotararea ta, dar sa ai grija sa nu regreti, amintirea acestui fapt te va urmari toata viata!
Sfatul meu ar fi sa mai astepti...nu se compenseaza corpul tau cu rabdarea lui, sa stii, nu e un schimb sec de obiecte, e viata ta de viitoare femeie la mijloc.
Si sufletul tau.

| neutrino a răspuns:

Orice baiat istet spune minciunica aceasta, si orice copila nu prea isteata, vine cu argumentele tale, atunci cand doreste sa faca sex. Daca esti "neinceputa" si doresti sa devii femeie, fii responsabila de dorintele tale, sexul nu se face pe motiv de recompensa (vezi Doamne, el este dragut si te iubeste, adica merita sacrificial tau).

| Felys a răspuns:

Asta ar trebui sa fie preocuparea lui sa faca in asa fel sa iti placa tie nu sa te gandesti tu mai ales ca esti virgina, va veni si placerea pe parcurs, prima data va fi durere

| Alcyon a răspuns:

Draga mea, 5 luni e cam putin, pentru o virgina. Esti sigura ca baiatul asta o sa fie cu tine si peste 2-3 luni? In afara de asta, sa stii ca viata sexuala implica niste probleme cu care acum nu ai nicio treaba: afectiuni ginecologice, mers regulat la medic, sarcini nedorite, avorturi etc. Nu e deloc o joaca. Un pas gresit si te trezesti cu un bebe pe cap. Nu e nicio graba, sa stii. Uita-te pe forumul asta, sa vezi cate fete disperate. Placerea lui e ultima chestie care trebuie sa te ingrijoreze.

| ElenaRomann a răspuns:

De ce nu e bine? pentru că asta te va efecta mai târziu si iti va distruge casnicia. pacatul nu poate lăsa în urmă sa armonie ci doar consecinţe rele.

| AlexTG a răspuns:

Nu exista nicio regula ca sa "faci bine", sa te descurci, sau sa il multumesti. Totul vine de la sine. Cel mai important este sa te simti tu bine si relaxata. Va fi bine, o sa vezi, mai ales ca ai zis ca va iubiti si ca el iti ofera tot timpul de care ai nevoie. Multa bafta! :*

| AnonimmANNONIMM a răspuns:

Eu zic ca nu ar trebui sa te gandesti la cum sa il faci sa se simta bine, daca te iubeste sigur ii va place. Trebuie sa te simti tu bine si in largul tau si va fi totul ok.

bafta!

| Asmilefromhellx3 a răspuns:

Cam ciudat ca insista thinking Ai si tu rabdare.Fa.o si tu la momentu potrivit :p

| Minna1pupic a răspuns:

Pai, convinge-l ca esti pregatita, adica mai gandeste-te. Daca esti pregatita, uite cativa pasi, din cate stiu, eu:
-Merge-ti in sufragerie si fa-i ceva incat sa ii placa, o mica surpriza.
- Va duceti in bucatarie si ii dai putina apa pe tricou din "greseala", incat sa fie nevoit sa il dea jos.
-Il legi la ochi cu o batista, ii spui sa astepte acolo, te dezbraci, il duci in baia ta, ii iei esarfa de la ochi si ii desfaci incet nasturii.
-Faceti ceva nebunesc in baie, apoi continuati in dormitor ce ati inceput in baie.
De preferinta foloseste un prezervativ (cred ca stiai deja acest lucru), lasa-l sa se joace cu sanii tai etc. Apoi totul vine de la sine. Succes!