| roby_6382 a întrebat:

As vrea sa imi spuneti si mie ce rasa de catei de companie e mai buna; imi plac cei mai pufosi dar nu vreau sa fie prea "pletosi". ajutati-ma plissss...multumesc. scuze de categorie

Răspuns Câştigător
| Acvila a răspuns:

Si-Tzu cu siguranta.Este un catelus de talie mica, are parul des si mediu ca lungime, culorile variaza, al meu era alb cu maroniu si iti spun din proprie experienta ca are o blanita usor de ingrijit, la baie, daca e invatat de pui, sta cu placere, sunt docili, jucausi si dragastosi.Al meu ma trezea dimineata, se urca in pat si batea cu labutele pe pernahee hee
Trebuie sa ai grija cu mancarea si apa in primele luni de viata pentru ca sunt nesatiosi si mananca si beau apa cat cuprinde iar mai apoi are probleme.
Eu o consider rasa cea mai buna.happy

9 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Ai gresit rubrica!

| shtephie a răspuns:

Bichon maltese, Shitzu :X

| rucsy_7574 a răspuns:

Yorkshire terrier toy :X

| Biu a răspuns:

Bichon e cea mai frumoasa rasa :]

| bianca_1157 a răspuns:

Buna, iti recomand bichon maltez, yorkshire terrier mini toy, sau bichon frize happy

| Balonashee a răspuns:

Yorkshire terrier mini toy este dragut dar eu iti spun sa iti iei bichon halvanez si baiat pentru ca : sunt niste nebuni haiosi jukausi si o companie foarte placuta de ekemplu kacelul meu ma simte ca sunt spu si vine si doarme numai cu mine... la nceput cand sunt pici nu sunt foarte pufosi dar de la 3 luuni sunt ghemmotoace... dar tr sa il tunzi makat tu cu foarfeca la 3 luni ca face kalti asta e problema cu cateii pufosi dat ei sunt cea mai placuta companie ca catel. al meu inte-o zi alerga ture ture prin casa parca inebunise e o companie foarte amuzanta ce sa zic si yorkshire terrier mini toy e dar sunt cea mai sensibila rasa dupa chiuaua. MI-A PARUT BINE SA DAU UN SFAT :*

| alexia221 a răspuns:

Bichon maltez eu din ala ma si sunt foarte multumita de el. adica in sesul ca asculta si cand greseste {cand face pipi unde nu trebuie} se ascunde sub pat.laughing

| ioana123 a răspuns:

Pai sunt mai multe rase de catei pufosi sau pletosi

| roby_6382 explică:

Stiu dragul meu gigiro mi-am cerut scuze in caz ca nu ai citit.am scris aici ca aveam nevoie urgent de parerea cuiva iar aceasta e cea mai accesata categorie.