| rall457 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati.Eu am avut un prieten cu aproximativ o jumatate de an in urma, dar a trebuit sa ma despart de el pentru ca aflase mama si nu era de acord.Am incercat sa-l uit, dar fara niciun rezultat.Sa il am inapoi nu cred ca mai este cum, dar, de asemenea, nici nu il pot uita. Ce pot face?straight face
Astept sugestii...Mersiiihappy

2 răspunsuri:
| Barblaster a răspuns:

Asa a fost la mine prima data, m-asa aleia zicea nu si nu sunteti prea tanari, nu l-am cunoscut etc etc.PS: prima data eram pe a 7-a.Si am convinso pe ma-sa sa acepte.Sti cum laughing? Eu stateam de vorba cu maica-sa si ne certam asa si asa, in timp ce prietena cauta albumu de poze, si a gasit o poza cu maica-sa si taica-su la nunta.Asta ia incalzit inima si ne-a cerut scuzewinking. Deci sfatul meu este:Nu o lasa! Sufoc-o pe maica-ta! Trebuie sa il ai inapoi si sa te lupti pentru asta! Incerca s-ai amintesti ca si ea a iubit la varsta ei.Si prietenul tau te poate ajuta sa faci asta.Succes!(in caz ca nu merge fa-o pe ascunswinking )

| pandaX3 a răspuns:

Spune-i mamei tale ca esti destul de matura sa ai un prieten, ca tu chiar tii la el, si ca ea nu are de ce sa se ingrijoreze. Spune-i ca ti-e dor de el, si in final cred eu ca o sa accepte.