| sSMILEverydaYy a întrebat:

.as vrea sa stiu ca ma puteti ajuta.de ce se intampla ca uneori gesturile de iubire a celui de langa tine devin sa te faca nervoasa? el face ca totul mereu sa fie bine, incearca sa faca tot feluri de metode ca sa imi arate cat de mult ma iubeste si eu in loc sa.i raspund cu aceeasi dragoste...il resping. uneori nu mereu.dar el simte asta si se supara..si chiar daca nu imi arata ca e suparat, eu il simt..nu.mi place sa stiu ca e suparat din cauza starii mele nervoase asa ca mereu incerc sa.l impac nu.l las asa.cineva mi-a spus ca sunt asa nervoasa din cauza sarcinei.dar nu vreau sa dau vina pe ea...intr.un final cred ca prea ma sufoca cu dragostea lui.ce credeti ca se intampla? va rog astept un raspuns cat de repede.nu neglijati intrebarea mea.please.

Răspuns Câştigător
| PsihinG a răspuns:

E perfect normal cum te comporti tu, mai ales ca esti si insarcinata.
Iubitul tau este foarte indragostit de tine si e super ca incearca sa iti acorde toata atentia lui.
Sfatul meu este sa stati de vorba, sa-i spui ca si tu il iubesti la fel de mult, dar sunt momente in care ai vrea sa te lase in pace deoarece ai nevoie de liniste.
Nervozitatea si starea de agitatie la o gravida sunt stari normale la o femeie gravida.

| sSMILEverydaYy explică (pentru PsihinG):

Am vorbit cu el de multe ori sa ma lase sa stau linistita dar el mereu imi spune ``da eu numai pot de tine``...si ma face asa sa ma enervez si din cauza asta stric totul.e adevarat ca inainte sa raman insarcinata nu eram asa nervoasa, el spune ca ma intelege dar eu nu cred pentru ca tot asa face, ma necajeste....multumesc ca mi.ai dat un raspuns.

| PsihinG a răspuns (pentru sSMILEverydaYy):

Tu chiar esti fericita ca ai langa tine o persoana care te iubeste atat de mult. Incearca sa nu te mai necajesti pe el, lasa-l sa te inconjoare cu toata dragostea lui, iar cand esti nervoasa si indispusa nu-l mai respinge, pentru ca nu din cauza lui esti asa, ci din cauza sarcinii. Cand ai aceste stari de agitatie, e bine sa te odihnesti pentru ca daca te agiti tu se agita si pruncul si nu cred ca vrei ca toti 3 sa fiti suparati.

| sSMILEverydaYy explică (pentru PsihinG):

Asa ar trebui sa fac..si spun sincer ca am incercat de multe ori sa ma calmez ca sa nu.l supar dar parca uneori este peste puterile mele sa reusesc. oricum am sa incerc mai mult..multumesc frumos pentru sfaturi.