| Alex_5725 a întrebat:

As vrea sa stiu cum stiu cand o fata ma plac. Este din clasa mea si am mai fost imp acum un an timp de patru ani si ne-am despartit dar mie inca imi mai place de ea mult si cred ca si ei ii place de mine deoarece vara asta am cunoscut o fata si cum a aflat a inceput sa imi zica e urata tot felul ca sa ma indeparteze de ea si chiar cred ca ii mai place de mine dar nu sunt sigur!
Va rog sa ma ajutati sa aflu!

Răspuns Câştigător
| Alexu_6086 a răspuns:

Nu cred ca este necesar sa o intrebi direct din simplul motiv ca ar putea spune nu doar din orgoliu. Observa-i comportamentul, reactiile si incearca sa petreci ceva mai mult timp in compania ei, asa, poate, vei reusi sa trezesti in ea acele sentimente, unele devenite amintiri, pe care le avea pentru tine. Acum se apropie craciunul cumpara-i si tu un cadouas, ceva simbolic mai degraba (dar nu sarii din prima la inimioare si chestii de genu) un ornament de brad de exemplu si un trandafir alb si fa-i o urare simpla, ca intre amici. Observa-i reactia. Incet, incet, daca lucrurile merg pozitiv, invit-o undeva in oras la un suc si vb cu ea... Te sfatuiesc sa abordezi subiectul "sentimente" cu rabdare, sa nu insisti prea mult asupra lui. Scopul tau aici nu este sa o fortezi, sa o strangi cu usa sa ia o decizie imediata, ci mai degraba sa ii reamintesti ce frumos era perioada cat ati fost impreuna. Daca vezi ca nu vrea sa abordeze sau sa insiste pe subiectul asta schimba-l si vorbesti alta data cu ea. Sunt sigur ca dupa prima sau a doua intalnire cu tine o sa se gandeasca la ce a fost odata. Bafta!

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Care este motivul pentru care v-ati despartit? Vorbeste cu ea, fi direct si spune-i ceea ce simti.Asa vei sti direct, vrea sau nu? Alta cale nu ai, decat sa o iei pe ocolite, dar nu va ajuta la nimic.

| helper a răspuns:

Daca e geloasa nu inseamna obligatoriu ca vrea sa fie din nou cu tine. Ca sa stii daca te place observa-i comportamentul. Daca ai mai fost cu ea inseamna ca stii ce fel de fata e si astfel iti poti aminti cum se comporta cu tine cand era indragostita. Poate te priveste des, sta mereu prin preajma ta, iti ia apararea etc. Succes!

| Doar1îngeR a răspuns:

Intreab-o.big grin

| geo16 a răspuns:

''am mai fost imp acum un an timp de patru ani''

Pai daca ai fost cu ea 4 ani, voi ati stat muti? Nu ati vorbit deloc in acel timp? Deci dupa parerea mea ar trebui sa fie ''a piece of cake'' (floare la ureche) sa-i spui ce simti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa ii spui ca o placi.asa am facut si eu si mi-a dat o sansa.scz pentru greseli