| pincipesa a întrebat:

as vrea sa stiu, daca o fata se mastubeaza de la varsta de 15 ani, intrecare NU A BAGAT NIMICA IN VAGIN, doar se folosea de perna. Mai este virgina? daca ar vrea sa faca sex cu un baiat ar mai sangera? Va rogg ajutati-ma e vorba de sora mea si as vrea s-o invat numai bine sa ajunga bine. multumesc.

12 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Pai ideea de virginitate nu are legătură cu masturbarea.
Virgină e o femeie care NU A FĂCUT SEX cu altcineva. Masturbarea nu intră la socoteală chiar dacă a fost penetrat vaginul cu un obiect și himenul nu e intact e tot virgină iar partenerul trebuie să o creadă.
Cât despre himen, prin masturbarea cu o pernă nu se rupe himenul, ar trebui să fie intact. Dar nu toate fetele au himen, altele au un himen fragil care se rupe la orele de sport sau când introduc un absorbant intern. Alte femei deși au himen nu sângerează aproape deloc. Spune-i să nu-și facă griji. Chiar dacă nu sângerează prima dată când faci dragoste cu o fată este un moment unic, se simte că este emoționată, e clar când este virgină, chiar dacă să spunem că nu sângerează. cel mai probabil este că ea va sângera la primul contact sexual deoarece majoritatea femeilor au himen și sângerează.

nony
| nony a răspuns:

Vrei sa o inveti pe sora-ta sa ajunga bine? Tarziu, foarte tarziu!

| raspunz a răspuns (pentru nony):

Ce vrei să spui prin asta? Ce a făcut greșit fata?

| Sophiee a răspuns:

Pierderea virginitatii are loc doar daca vaginul este penetrat de un obiect sau de organul sexual masculin. daca nu introduci nimic in vagin nu ai cum sa iti pierzi virginitatea.

| JustDoIt456 a răspuns:

Faptul ca s-a masturbat cu perna nu are nimic aici. Este virgina inca. Nu toate fetele singereaza la primul act sexual.

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Pai normal! citeste si tu pe goagal ce insemna virgina! asta facei tu? te masturbai cu perna in loc sa inveti la mate?

| pincipesa explică (pentru ImiPlaceSaEnervezLumea):

Nuuu nu eu! am scris foarte clar despre cine e vorba, daca era vorba de mine nu imi era rusine s-o spunwinking ca pana la urma toti trecem prin asa ceva odata si odata :-p

| cezar199 a răspuns:

Isi baga toata perna? ohoaaa

| Serban_Skithi_1994 a răspuns:

Daca nu a introdus nimic o sa ii mai curga sangehappy

| alexutulul a răspuns:

Baga id asta in lista andr3y.bike