| ioana9965 a întrebat:

Buna as vrea sa stiu de ce baieti *** si lasa? Adica de ce vor de la o reletie doar sex?

30 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Atât bărbaţii cât şi femeile sunt interesaţi de sex în mod egal. Este o nevoie fiziologică!
Faptul că tu ai avut relaţii esuate nu înseamnă că TOTI bărbaţii vor doar sex.
O zi bună!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

E mult mai practic asa, scutim timp si nervi

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Excelent raspuns! Merita funda!

| Sociopat a răspuns:

Pentru ca sunt tineri naivi in calduri care cred ca sexul e totul.

| Adrian4123 a răspuns:

(facepalm)
Pai daca vrea sa faceti sex, nu e evident ca vrea doar sa faceti sex? unul care vrea o relatie serioasa nu ar zice asta nici din gluma

| DenisIonut01 a răspuns:

In primul rand ca nu toti fac asta si in al doilea rand ca sunt niste obsedati sexuali ori au mintea prea cruda si se lasa influentati de alti obsedati mai mari.

| RAY a răspuns:

Dar ce dumnezeu ar vrea un copil de 16 ani copii? ai un miliard de neuroni pune-i la treaba e clar ca la ani tai vrei doar placere ca esti tanar, relatile serioase mai tarziu spre 20 si de ani, eu unu cred ca experientele sexuale sunt importante ca in viitor usor sa evoluezi spre o relatie serioasa plus ca un baiat trebuie sa se laude cu ceva, acuma nu toata lumea e la fel, eu cred ca o relatie serioasa incepe ca fata sa aiba 25 de ani si baiatul de 30 de ani

| neutrino a răspuns:

Asa este "cool", asa ne-au invatat "fetele", nu altcineva!

| h3r a răspuns:

Cum îl înveți așa îl ai. Dacă el cere și tu dai, a cui e vina?

| Crucified a răspuns:

Ca să ai tu ce întreba.

| AgathaRo a răspuns:

Nu confundati dragostea cu sex-ul, sex-ul este ceva brutal fara pasiune, animalic. Cred ca esti oarba de dragoste si nu poti face diferenta intre o relatie de durata si o aventura.

| MeConstantine a răspuns (pentru AgathaRo):

Buna,
Sexul nu este brutal si fara pasiune, faptul ca spui asta inseamna ca tu ai avut experiente neplacute. Si nimenii nu spune ca intre doua persoane care se iubesc se face doar dragoste, nu si sex, ar minti. Sexul inseamna si se produce atunci cand partenerii se exploreaza si vad lucruri noi. Daca tu ai trait cine stie unde si ai cine stie ce experiente nu iti da dreptul sa negi cu vehementa ceva frumos.

| AgathaRo a răspuns (pentru MeConstantine):

M-ai dat dracu Costele eu nu am trait asemenea momente "tulburi". Sex-ul practica prostituatele, fara sentimente, un fel de : just do it! Intelegi copii din ziua de azi sunt prea orbi sau naivi daca pot spune asa sa isi dea seama care este o relatie de durata si una care nu-i.

| MeConstantine a răspuns (pentru AgathaRo):

Mai ai putin si ma faci sa rad, dar ai avut dreptate cu prima parte, parerea ta este cam nula aici in lumea reala

| AgathaRo a răspuns (pentru MeConstantine):

Toata lumea are dreptul la o opinie. Aici este o lume virtuala avem conturi cu diferite pseidom-uri, de asemenea aici sunt multe persoane care sufera de psihoza si deschis subiecte (in cazul de fata adreseaza intrebari) doar de amuzament. Va trebui sa multumim societati si a coruptiei care ne inconjoara.

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Faptul ca baietii vor doar sex este o parere preconceputa, si un baiat ar putea spune cam acelasi lucru.
Ideea este ca pana nu faci sex nu te gandesti la el si simti partea frumoasa a relatiei, adica saruturi, imbratisari lungi, preludiu, etc; partea frumoasa a relatiei. Dupa ce ai facut sex cu partenerul/partenera ta simti ca sexul are un rol important datorita armonizarii trupurilor si relaxarea mintala si fizica care ti-o ofera. Devine ca un drog si incetul cu incetul poate acapara mai mult sau mai putin spatiu in relatie.
Singura diferenta este taria de caracter a fiecaruia si mai ales modul in care reactioneaza corpul fiecaruia. Cred ca ti s-a intamplat si tie ca din neant fiind langa un baiat sa te incalzesti si sa nu stii de ce, asta pentru ca aveati organisme compatibile sexual.
Sunt sute de carti despre asta, dar in ansamblu depinde de voi partenerii,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de baiat, nu toti gandim asa si nu trebuie sa ne bagi pe toti in aceeasi galeata ca ne suparam, nteles? Parerea mea este ca numai in misogin face asta, un baiat cu caracter pune suflet intr-o relatie iar faptul ca tu ai patit asa ceva nu trebuie sa te transforme in nebuna aia care a declarat la Teo in emisiune ca toti barbatii sunt niste prosti. Trebuie sa iei in considerare si comportamentul fetei aici, ca nu ala a dat-o cu rotile'n suswinking

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Pentru ca acea bucata de material pe care o porti, si pe care o numesti "fustita"(ca-i mai scurta decat chilotul, nu conteaza), tine locul unui poster gigant pe care scrie "aventuri de o noapte".

| Vi003 a răspuns:

Bar-feee! Nu te lua dupa gura lumii, ca-i tare sloboda! Daca niste proaste au patit-o, nu inseamna c-o sa urmezi tu.winking

| bogdan72 a răspuns:

Pai depinde ce il atrage la fata respectiva. Poate avea sentimente pentru ea sau poate fi o atractie pur sexuala (in care ii pasa mai mult cum arata si poate ajunge chiar sa simuleze o relatie adevarata doar pentru sex, dar nu prea tine la ea).

| unknøwn a răspuns:

Câteva chestii pe care vreau să le urmăresc.
Orice băiat vrea sex de la o fată care îi place. Repet. Orice BĂIAT. Chiar dacă nu vrea DOAR sex.
Femeile vor sex cel puţin la fel de mult ca bărbaţii.
Bărbatul gândeşte raţional. Femeia gândeşte emoţional.
De asta dacă un bărbat are chef de sex, e gata de asta în secunda 2. Femeia nu. Ea are nevoie să ajungă în starea aia emotivă ca să fie capabilă de sex.
Acum. Tu ai o nelămurire în legătură cu băieţii care vor doar sex.
Păi simplu. Fiecare avem perioade în viaţă în care nu avem chef de relaţii. Nu ne plac obligaţile. Nu avem chef de bătaie de cap, n-avem nevoie de iubire în momentul ăla şi suntem fericiţi singuri. De asta.
Apropo, sex fără relaţie există. Relaţie fără sex, nu.

Get it?!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru unknøwn):

Superb spus! Pacat ca putini gandesc ca tine!

| soloangel01 a răspuns:

Pe net am citit ca e ceva genetic...nu e vina noastra.winking

Răspuns utilizator avertizat
| Enki a răspuns:

Nu toti vor sex. unii sunt de treaba si sa stii ca daca vrea doar sex inseamna ca nu iubeste acea persoana si nu vrea decat sa faca sex cu ea

| BlakeLively a răspuns:

Multi baieti vor de la o relatie doar sex. Pentru ca ajung la o varsta in care nu-si mai pot stapanii obiceiul si nu-si mai pot tine pantalonii pe ei.
Sunt multi alti baieti care chiar nu se gandesc doar la acest lucru.

| suntZeu a răspuns:

Pai aceea chiar nu realizeaza ce e bun, adica dupa ce au reusit sa faca sex cu o fata si sa deschida orizontul acelei relati ei o parasesc, sunt doar lipsiti de creier atata tot.

| Alexu9696 a răspuns:

Multi au dat de curve proaste si de aia prefera asa, eu unu dupa 2 relati de 1 jum sunt un pic cam satul sa cred in fete bune

Si probabil chiar daca asa gasi o fata buna nu as mai avea increderea ca ea e asa...

| Al3xMicutzu a răspuns:

Pai cam adolescenti acolo vor sa ajungalaughing

| simonicadragutica a răspuns:

nu toti sunt la fel, sunt baieti care vor în relatie doar s** si care vor doar o relatie cat mai posibil normala
Daca vrea de la u s** inseamna ca te iubeste doar pentru asta sau din interes