| MyRuNa2426 a întrebat:

as vrea sa stiu doar daca cer prea mult de la prietenul meu.
sunt impreuna cu el de aproape 2 ani. el spune ca ar vrea sa vada cum e si cu alte fete si nu inteleg dc. intotdeauna i am vrut binele si l am ajutat. el imi spune ca ma iubeste si are obiceiul prost de a ma enerva incepand sa se uite pe strada la alte fete de fata cu mine si zicand "uita te sa vezi cat de buna e aia' sau "ce n as da sa am o prietena k asta". eu ma supar evident dar el incepe sa zica" dc te superi, prostuto?".
mai are prostul obicei sa se lege de familia mea jignindu i si facandu i in toate felurile desi nu sunt asa iar eu fac spuma la gura k mereu ii atrag atentia si pe el nici nu l intereseaza.
am o mie de ganduri. va pleca in tabara FARA MINE si mereu bate apropoul k trebuie sa si ia parfumuri gelul de par si alte chestii k cine stie ce "fata" vede... si dupa incepe sa rada k ma sperii si spune ca glumeste. eu as dori sa ma alinte mai mult, sa nu ma jigneasca, sa ma aprecieze si sa nu faca k un obsedat ( ma refer la ALTE fete). nu asta vor toata iubitele de la ei?

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Nu ceri prea mult, mai bine spus ii accepti prea multe! trebuie sa stie si el cat de lung ii nasul si in ce teme se poate glumi!
Mi se pare mie ca relatia ta se duce p apa sambetei, a cam inceput sa se plictiseasca de tine.nu ti.o spun dim rautate, dar el e un nesimtit.cum naiba poti sa.i spui tu prietenei tale cu care iti petreci zilele de 2 ani de zile, ia uite ce buna ii aia, ce n-as da sa fiu cu aia..eu in locul tau i-as da o palma buna s-o simta bine p obraz timp de o saptamana si i-as spune cand vrei una asa buna ca mine sti unde ma gasesti. faza ca si tu ii permiti multe, impune respect ca maine poate va fi mai rau!
O zi placuta iti doresc!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mare greseala ca i-ai permis atat de multe lucruri si ca a trebuit sa induri atatea.
Trebuia sa spui ''gata, ajunge!'' de prima data cand a inceput sa aiba comportamentul asta.
Chiar daca il iubesti si iti este greu, sfatul meu este sa-l lasi. Vrea sa se duca la alte fete? Perfect.Sa experimenteze.In fond,cu asta va ramane.
Va pierde o persoana care l-a iubit, care s-a gandi mai intai la el, nu la ea, care i-a vrut mereu binele si a avut grija de relatie.
O sa realizeze asta mai tarziu si se va intoarce cu coada-ntre picioare. Si daca se va intampla asta, va depinde doar de tine daca te consideri gara, sa-i permiti sa plece si sa se intoarca cand vrea cucu'lui.

Nu stie sa te pretuiasca, sa te aprecieze pentru ceea ce esti. Are ochi si pentru alte fete si in loc sa te admire pe tine, admira necunoscute.

Nu e normal, atata timp cat pretinde ca te iubeste!

| SoreSori a răspuns:

Ba da. Nu, nu ceri prea mult, daca el se comporta asa inseamna ca nu te merita, cred ca incearca sa te faca geloasa dar chiar exagereaza.

| CristyBv a răspuns:

Esti cea mai fraiera persoana pe care am intalnit-o. Fat-o nu vezi ca isi bate joc de tine?! Doamne ce oameni in zilele de azi. Eu l-as impusca pe cretinu ala.

| marya868686 a răspuns:

Tu ceri prea putin tipul asta de baieti nu merita fete ca tine, merita niste tarfe proaste, stii ce sa faci o perioada, de fapt cand va fi el plecat in tabara nu il suna prea multa sau chiar deloc si atunci cand sa va intoarce poate ii va fi si lui dord de tine si se va comporta mai atent

| Ovy19 a răspuns:

Ba da!
Daca este cum ai descris tu, atunci el nu te merita!
Poate intr-un fel ar vrea o noua partida!
Tu nu trebuie sa il pui la inima!
Ii spui cand mai face asa ca daca aia e nu stiu cum, du-te la ea!

| sakura1234 a răspuns:

Sincer parerea mea este ca trebuie sa te desparti de el si hai sa-ti spun de ce din moment ce se uita dupa fete pe strada si zice "as vrea o prietena ca asta" ar putea sa te insele oricand in favoarea alteia care poate are ceva in plus fata de tine si daca iti jigneste familia..nu ii mai permite va ajunge la altele mai tarziu sper sa iei cea mai buna decizie si sper sa-mi spui ce ai facut

| cristicristi1994 a răspuns:

Incearca sa ii explici ca tie nu iti plac lucrurile astea si ca daca continua spune-i ca te pierde... daca chiar tine la tine se va schimba... daca nu, e clar ca nu insemni mare lucru pentru el.
e doar parerea mea. o zi frumoasa