| crissa20 a întrebat:

as vrea sa va cer o parere! deci m-am despartit aseara de prietenul meu cu care eram de 2 ani! aseara m-am simtit putin nasol, am si plans cand am ascultat o melodie care ne placea noua mult(doar cateva lacrimi), dar cand m-am pus in pat sa dorm nu m-am mai gandit deloc la el, iar acum sunt si mai ok...nu ma mai gandesc la el, nu mai sunt tentata sa vorbesc cu el, sa-l sun sau sa-i dau sms, intelegeti voi! CREDETI CA NU-L MAI IUBESC SAU NU L-AM IUBIT? ps: au fost multe dati cand ma simteam groaznic din cauza lui, nu puteam sa dorm cand ne certam, plangeam, il sunam.dar acum nu inteleg de ce ma simt atat de bine... vreau pareri sincere, fara glume sau chestii de genul! multumesc anticipat!:*

Răspuns Câştigător
| SteauaROsie a răspuns:

Eei pe naiba!
ba da, l ai iubit
odata ce ai plans pentru el cand va certati

am fost si eu intr o situatie cu prietena mea(fostaa)

cand ne am despartit

in prima zi ma durea inima foarte tare
incat credeam ca o sa mor fara ea

nu mi venea sa cred ca ne am despartit

dar mi am pus gandurile in ordine
m am analizat unpic
mi am zis
nu mai e nici o sansa sa vorbesc cu fata asta
si gata!
a 2 a zi
nu ma mai gandeam la ea
nu mai vorbesc dupa o saptamana
dupa ce m am dus la alta si mi am facut de caprolling on the floor))

nu mai stiam cu o cheama
(mi a sucit mintile cealalta)

tu doar te ai impacat cu ideea ca te ai despartit de el
si cateva zile
nu o sa ti pese
dar
dupa aia cand o sa dai ochii cu el
o sa ti revina sentimentele pentru el
ai sa vrei sa te impaci cu el
pentru ca asa e in relatii
cand iubesti foarte mult.e greu sa uiti!

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna, este bine că te -ai despărțit de el. Un băiat dacă iubeste cu adevărat o fată nu se ceartă cu ea, nu o jigneste insultă bate. Iar faptul că plîngeai înseamnă că el se purta urît cu tine, tu spui,"te simteai groaznic din cauza lui" păi asta nu este iubire.

| Neinteresantul a răspuns:

Pai, sa facem un test. Daca vei continua sa plangi cand te gandesti la el, noaptea in pat, daca vei continua sa compari alti baieti cu el, daca orice lucru iti aduce aminte de un moment din relatia voastra, atunci da, l-ai iubit. Sa-ti raspunzi singura la intrebare peste o luna sau doua. Daca ti-a trecut, nu l-ai iubit.

| condru a răspuns:

Nu stiu, probabil ca la-i iubit la inceput si dupa a intervenit monotonia...si nu suportai gandul sa fii fara el, c-am asa ceva am patit si eu...numai ca la mine ne-am impacat dupa 2 luni de pauza si nu am mai reistat decat o saptamana mpreuna, dar asta e viata, esti tanara o sa mai vina si alti, traieste clipawinking

| Apocaliptic a răspuns:

Este clar, compatibilitatea vostra lasa de dorit. Probabil tu nu l-oi fi iubit ci doar ca prieteni.

| ℓσνє a răspuns:

Asa te simti dupa, dar apoi ce-ti dai seama ce ai pierdut, te va durea mai tare. Succes :*! happy

| NotToday a răspuns:

Eu cred ca te-ai obisnuit cu certurile si ai inceput sa fi indiferenta, sa nu mai pui la suflet... Ar mai fi o posibilitate, sa nu realizezi inca ce se intampla happy

| anyka123 a răspuns:

Poate ca in considerai ca pe un bun prieten dar relatia s-a dezvoltat fara sa va dati seama
daca ai suferit doar atunci la inceput (e ceva normal sa suferi putin la inceput) eu cred ca erati doar buni prieteni

| crissa20 explică (pentru anyka123):

U eram doar buni prieteni, am avut o relatie serioasa! ma duceam la el, venea la mine, stiau si parintii, a fost primul baiat cu care am facut dragoste...intelegi u!sad

| geanina534 a răspuns:

Eu cred ca tu stateai cu el numai din obisnuinta si sa nu te simti nasol pentru dragoste apare si dispare pe neasteptate.in curand o sa.ti gasesti pe altcineva si ceea ce a fost intre voi o sa raman doar o amintire.