| anonim_4396 a întrebat:

as vrea să vă cer si eu ajutorul in legătură cu o colegă, îmi place de ea de ceva timp, in luna decembrie eram destul de sigur că și ea mă place, am ezitat să îmi încerc norocul din cauza unei probleme școlare sperând că voi reuși după vacanța de iarnă, lucrurile s-au schimbat însă de atunci și încet încet am început să simt că legătura noastra s-a dus și am îneput să ne tachinăm și să fim apropiați ca prieteni, problem ar fi că mereu a mai fost un coleg care o plăcea, nu am crezut vreodată că ea îl place dar în ultimele 2 săptămâni cât timp eu am tratat-o ca pe o simplă prietenă el a început să se apropie mai mult de ea, as vrea sa actionez cat mai repede ca sa nu imi pierd sansa, totusi aici intervin 2 probleme, daca ea m-ar refuza nu cred ca ar mai fi asa usor sa ramanem prieteni si nu as vrea sa se intample asta, a 2-a ar fi ca ea este dintr-un sat din orasul meu si nu am cum sa ies cu ea in afara scolii. Alte detalii dacă vă ajută: Ea nu a avut vreodată un prieten deșii este foarte frumoasă, simpatică, amuzantă, deșteaptă dar timidă. Eu am avut prietene dar nu de curând și nimic serios. Deșii ea este și frumoasă și deșteaptă și lalalatotașa eu sunt genul, bufonul clasei, ultimul din clasa. Nu știu dacă ați înțeles prea multe căci nici eu nu știu ce mai vreau, sper să mă puteți ajuta. Era să uit suntem clasa a 10-a.

4 răspunsuri:
| AdyAdeluş a răspuns:

Woww... Pai la cum povestesti despre ea nu mi se prea pare ca ai avea sanse cu ea. Daca tu esti ultimul din clasa si ea e desteapta frumoasa bla bla bla.
Incearca tu sa, nu stiu, sa incerci totusi sa te dai pe langa ea iar daca nu reusesti imi pare rau dar alta sansa nu e! Bafta multa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună păi din cîte văd problema este foarte serioasă dar o rezolvați voi cum-va pentru că dacă ea nu a avut nici un prieten pînă acum nici nuștiu ce să zic păi eu tot am să zic părerae mea și problema este căci voi sunteți prea timizi si tu nu ai încredere în sine și tu ca băiat ar trebui să faci primul pas și eu nu cred că tu esti un bufon păi sigur ai și tu calități bune pur și somplu nimeni nu ți li-a zis tu nu te considera un ratat sau bufon consideră-te bun așa cum ești și încearca sa vorbești cu ea sufletește și să afli despre ea cît mai multe de exemplu ce îi place cu cine ea preitenește și cum îi place să își petreacă timpul liber și multe altele eu nu știu dar sper că te- am ajutat. Baftă

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

BUNĂ. aș dori să îți dau niște sfaturi.
1) nu te mai considera bufon sau ratat eu sunt sigură că ai și tu calități bune pe care nimemi nu ți-le-a zis
2)află mai multe despre ea de exemplu incearcă să vorbești cu ea sufletește să afli ce îi place și cu cine prietenește și multe altele! Pa succes și baftă

| Andrei_Vasile_1996 a răspuns:

Idem adelina... Dar uite am o sugestie... Du-te si zi ca esti pasionat de carti sau incearca ceva si date pe langa ea pari desteptwinking Iar ea poate iti va da o sansawinking Funda?