| AnonimA a întrebat:

Buna as vrea sa va spun ce am pe suflet si ce ma apasasadsi as vrea sa-mi spuneti ce va apasa si voua sufletul

Am fost cu un baiat 1 an ne-am despartit intr-un final in perioada in care am fost impreuna s-au intamplat multe si mi-a demonstrat ca ma iubeste dar cand le-am spui parintilor mei de el ne-am desparit el nu a mai vrut sa continuam rel. pentru ca ai mei nu erau de-acord cu el nu a vrut sa vina sa discute cu parinti mei... dupa un timp ne-am impacat vreo 2 luni.Acum nu mai suntem impr ne-am desp de 4 luni de zile, de curand am aflat ca el este cu o prietena de-a mea de 4 luni de zile.
spuneti-mi cum sa ma comport si cum sa fac sa trec peste asta poate ca uni stiti ca doare foarte tare. Un sfat va rogsad

Răspuns Câştigător
| larissuka a răspuns:

Un bărbat adevărat nu e cel care cucereşte o mie de femei, ci cel care le refuză pe toate pentru una...Eu zic ca categoric Nu te merita! Ea nu te merita ca prietena. Cand a acepptat sa fie cu el.clar trebuia sa se gandesca cat te va durea pe tine. nu se face desstea! O să vezi că în viaţă o să te dezamăgească exact persoanele la care nu te aştepţi, o să te doară puţin dar o să-ţi treacă. Toate trec! ( si eu am trecut prin ce treci Tu acum ). Fi indiferenta! indifernta e cel mai elegant mod de refuz! Asa-i ca e
ciudat cum oamenii renunţă la lucrurile frumoase din viaţa lor doar pentru a-şi satisface curiozitatea. pentru a vedea dacă exista lucruri mai bune sau mai frumoase de atât? sti ce zic? in fața unei iubiri adevărate nu poți să renunți așa. pur și simplu.Niciodată să nu priveşti înapoi, după ce`ai fost dezamăgită este cel mai bine! Tu eşti iubita pentru ceea ce eşti, nu încerca să fi diferita! dar va fi greu.(eu stiu) va trece! fi orgolioasa si indifernta (incearca )! bafta :*

4 răspunsuri:
| Rares20funde a răspuns:

Iesi cu prietenele la un suc, in oras... distreazate si va trece mai repede! va dura unpic pana il vei uita...gandeste-te ca sunt foarte multi baieti care sigur te plac, nu s-a terminat aici!

| larissuka a răspuns:

Dacă cineva poate fi fericit fără tine,
şi tu poţi fi fericită fără acel cineva!:*

| ana06261996 a răspuns:

Salutare! te inteleg perfect cit de mult doar despartirile si eu cu fostul meu cind m-am despartit a fost foare dureros nu stiu cum el dar eu inca mai tineam la el am plins foarte mult timp si mai speram la vreo impacare am avut posibilitatea sa fiu cu altcineva impreuna insa am refuzat pentru ca sperantele nu imi permiteau in lacrimi adormeam si in lacrimi ma trezeam. Acum am trecut de acel timp dar imi aduc aminte foarte bine ceea ce simteam atunci Am inceput sa-l uit doar dupa 3 luni de despartire acum au trecut 4 dar tootusi inca putin mai tin la el in tot acest timp am luptat ca sa-l uit am sters toate pozele ce le avam pe telefon cu el numarul lui mesajele am facut in asa mod ca nimic sa nu imi aduca aminte de el si tot in acest timp nu ne-am vazut.
Acum tu trebuie sa fii tare sa stergi toate pozele ce le ai impreuna cu el sa faci in asa fel incit nimic sa nu iti aduca aminte de el sa comunici cu prieteni cit mai mult sa asculti muzica sa esi la plimbari sa plecci la disco ...acum trebuie sa fii tare si sa crez ca totul o sa treaca trebuie sa t impaci cu gindul ca nu mai suntet impreuna. bafta

| RCM a răspuns:

Dupa mine ar trebui sa pari indiferenta chiar daca te daore... poate ca s-a pus cu una din prt tale tocmai ca sa mai stie una alta despre tine...nu se merita sa strici prietenia cu prietena te pentru un baiat PAREREA MEA