| EmiliaEmy3030 a întrebat:

Buna as vrea si eu daca se poate un sfat de la voi imi place foarte mult de un baiat dar este mai mare decat mine cu 6 ani eu am 16 iar el 22 nu stiu ce sa cred despre el sta cu mine pe afara, ma ia in brate, vorbeste frumos cu mine dar el nu imi face doar mie asa face si prietenei mele cele mai bune si verisoarei mele nu stiu ce sa fac sunt disperata as muri langa el il plac mult si mi-e frica sa ii zic ca il plac pentru ca el este foarte direct intr-o convorbire si mie teama sa nu imi zica ceva sa ma raneasca va rog mult ajutati`ma si pe mine cu un sfat va rog enorm.

Răspuns Câştigător
| ana_3285 a răspuns:

In primul rand nu ar fi o problema ce el e mai mare ca tine, in al doilea rand, daca spui ca se comporta cu tine la fel cum o face cu prietena si cu verisoara ta, inseamna ca el pentru tine nu simte nimic...considera ca sunteti doar prieteni...eu zic sa nu te mai gandesti la el si sa nu ii spui ca il placi, poate interpreteaza gresit si o sa vrea altceva de la tine.ai grija de tine

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| 10011993 a răspuns:

Ai putea sa-ispui discretbig grin cum ar fi cand te ia in brate sa-i pui o intrebare gen:,, se pare ca tie iti place sa faci la fel cu toate fetele, dar oare chiar cu toate esti asa de apropiat?big grin'' si ai putea sa vezi ce-ti zicebig grin daca iti raspunde ceva ce nu-ti convine, te poti preface ca razi cu gura pana la urechi si poti face o glumabig grin baftawinking:*

| p1nk a răspuns:

Cand stai cu el da-i de inteles ca iti cam place adica arata-i putina afectiune, daca nu te grabesti risti sa tio ia prietena inainte.Baietii mai mari sunt mai experimentati stiu cum sa se comporte fata de mucosii de 16-17 ani. Buna alegere!

| maryusGosSu a răspuns:

Pai spune`i ca vrei sa fii impreuna cu el pentru ca tii la el... si vezi ce zice.