| anuska_7706 a întrebat:

as vrea si eu sa stiu, daca ai pentru prima oara relatii sexuale si nu te protejezi poti ramine insarcinata? Help

Răspuns Câştigător
| Jony123 a răspuns:

Da, cu siguranta, mai ales daca esti in perioada fertila.
Sper ca te-am ajutat! Funda? Plzzzz

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu conteaza a cata oara este.
Organismul tau este apt pentru reproducere,in concluzie,poti ramane insarcinata.
Daca erai si in perioada fertila...
Nu-i nimeni nebun aici sa tot spuna protejati-va,protejati-va, protectia asta are un rost, chiar mai multe.

| dincolodevise a răspuns:

Normal...

| Азбука a răspuns:

Da, si prima data, si a n oara, sansele sunt aceleasi.

| R_8074 a răspuns:

Da, nu conteaza ca esti virgina. Poti ramane insarcinata

| KaterinaPetrova a răspuns:

Da poti.insa nu prea se intampla.afla-ti perioada fertilahappy este a 14 zi de la inceputul menstruatiei inclusiv menstruatia. si dupa contactul sexual la 7 zile fa-ti un test de sarcina.multa bafta:* fundoi?

| Girl a răspuns:

Buna...Da poti ramane insarcinata doar daca prietenul tau a ejaculat in tine.Si depinde si perioada in care ai facut sex. Daca ai facut cu zece zile inainte de menstruatie, sau cu zece dupa sansele sunt mici, dar sunt posibile.Ca sa fii sigura ca nu s`a intamplat nimic, dupa 21 de zile de la contactul sexual ia un test de sarcina si fa`l la prima urina de dimineata. Data viitoare ai grija si foloseste prezervativul, sau du-te la un medic ginecolog sa iti prescrie niste anticonceptionale.Bafta si ai grija

| edy132 a răspuns:

Depinde, daca partenerul si-a dat drumul in tine fara sa-si dea seama e posibil. Mai bine du-te si cumpara un anticonceptional pentru 72 de ore de dupa sex ca sa fii sigura.

| FoarteLetargic a răspuns:

Daca baiatul termina in tine, da. Cel mai sigur este cu prezervativ.
funda?happy

| Fetitza_9736 a răspuns:

Da. Daca si ejaculeaza in tine.

| Lolituta a răspuns:

Poti ramane inarcinata oricand ai relatii sexuale. daca ai intretinut relatii sexuale fara sa te protejezi, te sfatuiesc sa faci un test de sarcina si daca este nevoie sa ceri sfatul unui specialist. ai mare grij! sper ca raspunsul meu sa te ajute.